style> .imageRS { border:1px solid black; box-shadow: 10px 10px 5px #888888; } p { font-size: 13pt; } li { font-size: 13pt; } .zbox4 {padding-left:4px;padding-right:4px;border:2px solid navy;}

גוגל פינגווין יצא לדרך. האם נפגעת?

עדכון פינגוויןבאמצע שבוע שעבר יצא עדכון פינגווין לדרך מבית גוגל.

גוגל טוענים שהעדכון ישפיע על 3.1% מהחיפושים, אבל מהניסיון שלי אני יודע שזה ישפיע על הרבה יותר אתרים – עדיין מוקדם לקבוע כמה.

עדכון פינגווין כמו העדכון הקודם פנדה (2011) מוערך כעדכון ענק, כלומר, עדכון שעשוי לזעזע את תוצאות החיפוש באופן דרסטי ואכן מתחילות להצטבר עדויות שכך הוא הדבר.

מעניין שעם שחרור העדכון על ידי גוגל הם גם פתחו "תיבת תלונות" בדמות טופס בו בעל אתר יכול לבקש "הערכה מחדש" תחת הטענה שהעדכון פגע בו שלא בצדק. גוגל, בדרך כלל, לא עושים דברים כאלה, אלא אם הם חושבים שהעדכון עשוי לפגוע גם בבעלי אתרים שעד כה פעלו לפי הספר, הספר של גוגל, כמובן.

כאשר העדכון האחרון שוחרר, גוגל עדיין לא נתנו לו שם או יותר נכון הוא קיבל את השם Webspam Algorithmic Update. לא עבר יום, וגוגל, העניקו לו את השם פינגווין (Penguin Update).

מטרת העדכון היא לנקות את תוצאות החיפוש של גוגל מכל אותם אתרים שדאגו "להעמיס" מילות מפתח יתר על המידה, הציגו בפני הלקוחות וגוגל דפים שונים ולקחו חלק מרשתות אתרים/בלוגים שכל מטרת היא לייצר קישורים כדי לשפר את דרוג האתר.

האם נפגעתי?

ובכן, זה קל מאוד להבחין האם האתר שלך נפגע. כל שעליך לעשות הוא להכנס לגוגל אנליטיקס ולראות מה קרה לתנועה לאתר שלך מגוגל אחרי ה- 24 לאפריל. יש עם הבחינה הזאת שתי בעיות לאתרים בישראל:

 1. מאז ה- 24 לאפריל עם ישראל היה בסוף שבוע של יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ומיד לאחריו יום העצמאות כך שרובנו היינו בבתי הקברות ואחר כך במופעים, בפקקים, בקומזיץ ו/או במנגל, כך שלא בדיוק חיפשנו,
 2. זה עתה סיימנו את סוף השבוע שבדרך כלל התנועה בו, למרבית האתרים, קטנה באופן משמעותי מכל יום באמצע השבוע.

אז עצתי לאלה שחוששים שנפגעו על ידי פינגווין היא: בדקו את הנתונים לאחר ה- 24 לאפריל. אם יש ירידה משמעותית, כזאת שמורידה את התנועה שלכם מגוגל לקרשים – אז סביר להניח שנפגעתם. אם משום מה לאחר ה- 24 לאפריל תבחינו בתנועה רבה יותר, אז סימן הוא שעדכון פינגווין הטיב עם האתר שלכם.

בדקו את כלי מנהל האתרים כדי לראות האם גוגל השאיר לכם הודעה. החזיקו אצבעות שלא, כי אם תמצאו שם הודעה זה מבשר רעות והמכה תנחת עליכם תוך שבועיים עד שלושה.

בכל מקרה אני מציע לכם להיות עם אצבע על הדופק כי כאמור, האירועים וסוף השבוע עשויים להסתיר את תוצאות העדכון, אם קיימות, ולכן, צריך לבחון את השינוי אצלך באתר לאורך זמן.

האם זיהת פגיעה באתר שלך?

About זהר עמיהוד

מוביל בעלי עסקים להצלחה באינטרנט: יותר פניות ויותר מכירות. מומחה קידום אתרים (SEO), שיווק ופרסום באינטרנט (Google Ads PPC). יועץ לחברות בינוניות וגדולות בנושאי שיווק באינטרנט תוך התמחות בקידום אורגני SEO, פרסום ממומן בגוגל. בוגר תואר שני במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל אביב. שותף גוגל ומוסמך פרסום בגוגל. צלצלו עוד היום 09-8910462

13 comments

 1. שלום זוהר, גם אני נפגעתי אפילו אפשר להגיד קשות שני אתרים שלי שהיו ממוקמים גבוה מאוד נעלמו לדפים 3 -4 , לפי כל הבדיקות שעשיתי אין לי שום בעיה באתרים להיפך בניית האתרים וקידומם נעשים בצורה הכי ישרה בלי חארטה, לעומת זאת מתחרים שלי שאני יודע בודאות שמשתמשים בשיטות פסולות גוגל דווקא קידם אותם כלפיי מעלה איך אפשר להסביר את זה?

  • שלום ניר ותודה ששיתפת אותי בבעיות הדרוג של האתר שלך.
   הסתכלתי באתר ויש בו כמה דברים הדורשים שיפור לאוו דווקא קשור לפינגווין או פנדה. יכול להיות שאתה רואה נפילה מעדכון שיצא לאור חודש או חודשיים לפני כן.
   חלק מהבעיות הן בעיות בקוד, למשל: הקוד של גוגל אנליטיקס נמצא לא במקום שגוגל מבקשים שיהיה. נכון, זה לא משפיע ישירות על הקידום, אבל גוגל קורא קוד והקוד לא נמצא במקום. זאת רק דוגמה.
   יש גם בעיות של תוכן ויותר מזה ארגון התוכן באתר.

 2. קראתי את המאמר, גם את התגובות. ואשמח אם מישהו יסביר לי, מה זה הפגינגווין הזה שגוגל עדכן, ומדוע זה אמור להפריע לאתרים מסויימים.

  תודה

  • שלום ותודה,
   גוגל פינגווין לא אמור לפגוע בדירוג אתרים שעשו למען לקוחותיהם והלכו בדרך הישר.
   מאז ומתמיד גוגל מעדכנת את נוסחת הדורג שלה ובאופן שבו היא מדרגת אתרים כדי לתת "כבוד" לאתרים שעובדים נכון ולתת "מכה" או "סטירה" לאתרים שמנסים לקצר דרך, לרמות, להטות או כל תעלול אחר.
   ואכן מי שקנה קישורים במשקל, מי שזיבל על ימין ועל שמאל, נפגע לפני שנה וגם קיבל עוד "תזכורת" לכך בחודש שעבר.
   גוגל ממשיכה את שהתחילה לפני שנים, רק שעכשיו בסקלה יותר גדולה.
   לפעמים הדרך הארוכה היא הקצרה, אמר חכם סיני/יפני או what ever
   בהצלחה,
   זהר עמיהוד

 3. תודה על הפוסט !!
  וכן גם אני נפגעתי מהעדכון האחרון של גוגל.
  מה עושים מכאן ואיך מתקנים את המצב?
  תודה.

  • שלום שרון ותודה על השיתוף.
   למי שנפגע מנסים לבודד את העמודים שנפגעו.
   הפגיעה של פינגווין היא לא פר אתר אלא פר מילות מפתח ומילות מפתח משויכות לדף, כך שצריך לאתר את הדפים.
   צריך להבין מה לא בסדר בדף ומה לא בסדר בפרופיל הקישורים אליו.
   באופן כללי, אם ניתן למחוק קישורים לא טובים שעשית אך ורק למען שיפור הדירוג, זה הזמן להסיר אותם.
   אם יש לך שאלות נוספות אשמח לעזור לך . צלצלי 052-8200895

 4. יש לי אתר ספורטוי שמצב התנועה בו ירדה בערך מלפני שבוע וחצי…אני לא נעזר כמעט בקישורים ואלה שכן הם רלוונטיים ובכמות נמוכה. מה יכולה להיות הסיבה?

  • שלום אייל ותודה על פנייתך. אם כך המצב, לפי תאורך, אז האתר של האדומים צריך לעבור "סדר פסח" או "ניקיון פסח".
   אשמח לעזור לך לנקות את האתר ולמטב אותו.
   צלצל עכשיו, זהר 052-8200895

 5. היי זוהר.
  שמי אליהו ואני בעל שני אתרים. לשמחתי לא ראיתי תזוזה חריגה אחרי ה 24 באפריל. אבל בכל זאת ברצוני לשאול שאלה חשובה. במה זה מתבטא עדכון פינגווין? כלומר איזה סוג אתרים אמורים להיפגע כתוצאה מאותו עדכון?

  • שלום אליהו ותודה על שאלתך, שאלה מאוד חשובה
   עדכון פינגוויו אינו מכוון לסוג אתרים: בלוגים, מאמרים, פורטלים, אתרי מסחר… לא לסוג הזה.
   עדכון פינגווין מכוון לכל אלה שדואגים לזבל את הרשת בקישורים רק כדי לרמות את גוגל.
   מי שנפגע הוא מי שקנה קישורים, יצר קישורים לא רלוונטיים: קישורים מפורומים ברוסית לאתרים ישראלים, קנה מנוי ברשתות בלוגים/אתרים שהחליפו ביניהם קישורים וגם כאלה שכתבו טקסטים עמוסים במילים מפתח עד כדי כך של ניתן לקרוא את הטקסט.
   תוכן איכותי וקישורים איכותיים זה המפתח – תמשיך לייצר אותם ואתה בטוח.
   חשוב לקוח. אם תקבל את אהבת הלקוח, תקבל גם Google Love
   בהצלחה,
   זהר עמיהוד

 6. היי זהר,
  תודה רבה על הפוסט השימושי!

 7. עוד דבר חשוב מאוד – אפשר לבדוק את מספר החשיפות הכולל בתוך Google webmaster tools כדי לקבל אינדקציה על הנראות הכוללת של האתר בתוצאות החיפוש, זה המדד שבדרך כלל משתמשים בו לעדכונים מהסוג הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כמה זה? *

דילוג לתוכן