style> .imageRS { border:1px solid black; box-shadow: 10px 10px 5px #888888; } p { font-size: 13pt; } li { font-size: 13pt; } .zbox4 {padding-left:4px;padding-right:4px;border:2px solid navy;}

עדכון גוגל יוני יולי 2012

עדכון גוגל יוני יולי 2012גם בחודשים יוני ו- יולי 2012, גוגל עמדה בציפיות ושיחררה רק 86 עדכונים. כמה שינויים עוסקים באיכות התוכן באתר, כמה קשורים לדירוג וכמה, איך אפשר בלי, שינויים הקשורים במילות מפתח.

לא אעבור על כול אחד ואחד מהשינויים. מי שרוצה יכול לקרוא את רשימת השינויים בבלוג של גוגל, הנה כאן. הרשימה ארוכה, משעממת משהו, אבל יש בה חידוש באופן הדיווח ומיד אסביר.

בעבר ככה נראה דיווח על שינוי:

Improvements to Penguin. [launch codename "twref2", project codename "Page Quality"] This month we rolled out a couple minor tweaks to improve signals and refresh the data used by the penguin algorithm.

והיום:

GreenLandII. [project codename "Page Quality"] We've incorporated new data into the Panda algorithm to better detect high-quality sites and pages.

אז מה ההבדל, אתה שואל?

ובכן, חדי העין שביניכם הבחינו שה- launch codename הפך להיות נחלת העבר. נשארנו עם project codename שיכול לעזור לנו לא רק לקטלג את השינוי אלא גם להבין את שייכותו. זה בהחלט מאפשר להבין יותר בקלות את הכיוונים של גוגל בכל הנוגע לחיפוש.

אי לכך ובהתאם לזאת, אפשר לחלק את 86 השינויים של חודשים יוני-יולי לארבע משפחות והן:

 1. איכות העמוד,
 2. מבנה האתר,
 3. Snippets,
 4. תשובות

תשובות

23 מתוך 86 השינויים הם בנושא "תשובות". תשובות למה? ובכן, גוגל יודעת יותר טוב ממני וגם ממך, מה אנשים מחפשים ואיך הם מחפשים. נאמר ואתה רוצה לדעת את שער הדולר. מה אתה מקיש בתיבת החיפוש? האם תכתוב "דולר", "שער הדולר" או "מהו שער הדולר היום?" כן, כן, אם לא ידעת, אנשים כותבים שאלות בתיבת החיפוש ואני גם מזמין אותך לנסות כמה מהשאלות הבאות:

What is the time
What is the time in ny

ועכשיו בעברית

מה השעה
מה השעה בתל אביב

אז מה הבנו? הבנו שבעברית עדיין גוגל לא נותן תשובות, לפחות לא כמו שהוא נותן באנגלית.

השיפורים נועדו לתת תשובות במיגוון נושאים שמעניינים את הגולשים וביניהן: שעות היום, מחשבון, מרוצי מכוניות, מטבעות, מזג אויר, מרחקים, ליגות בייסבול, טורנירים וליגות אירופאיות.

אז בוא נשתעשע קצת בתשובות של גוגל. צריך להקליד באנגלית אבל לא חייבים להיות ב- google.com . מה שכן, חייבים להיות בשפה האנגלית בחיפוש. אז הנה כמה דוגמאות. גם אם אתה לא יודע מה זה, אין דבר, תקליד ומיד תדע:

MLB
MLS
what is the weather in rome?
when does the sun rise in burgas Bulgaria?
is it hot in tel aviv
when is rosh Hashanah?
how much is 500 shekels in euros?
IndyCar

מזג אויר בדף תוצאות החיפוש של גוגל

איכות העמוד

הכיוון ברור: גוגל רוצה לראות תוכן איכותי, ממקור מוסמך וייחודי.

את הרמז הגדול לאיכות התכנים קבלנו כבר בפברואר 2011 עת גוגל שיחררה את פנדה ושנה אחרי כן, עדכון נוסף של פנדה. אם האתר שלך נפגע מפנדה ועדין מיקומו לא השתפר בתוצאות החיפוש, זה הזמן לבדוק שוב את איכות התכנים או האם יש באתר שלך תכנים כפולים.

מבנה האתר

זה זמן מה שאנו רואים שבדף תוצאות החיפוש מתקבלות מספר תוצאות מאותו אתר. בעבר, היה אפשר לשייך זאת לחיפוש בשמות מותגים (שם חברה) אבל כנראה שגוגל הרחיבו את היריעה. תחת Other Ranking Components מופיעים 6 עדכונים הקשורים ל- Site Clustering.

במילים אחרות, גוגל רוצה לראות את התכנים באתר מסודרים ב"אשכולות" ומגבירה את מאמציה לזהות את אותם אשכולות באתר שלך. מעבר לכך גוגל מציגה תוצאות מעורבות. במילים אחרות, כאשר על גוגל להחליט איזה 10 תוצאות להציג בדף התוצאות הראשון היא מנסה לתת מיגוון של תוצאות/דפים: בלוגים, פורטלים, תמונות, וידאו, מאמרים, עסקים וכדומה. השיפורים האחרונים נועדו גם לשפר את היכולת של גוגל לשייך / לקטלג את האתר שלך לקטגוריה המתאימה.

Snippets

זהו המידע שנמצא באתר שלך אותו גוגל מציגה בתוצאות החיפוש. כבר ב- 2011 אמרה גוגל שהיא יכולה להציג בתוצאות החיפוש כותרות משלה, אם היא חושבת שזה יותר טוב לגולשים ורק בתקופה האחרונה זה אכן בה לידי ביטוי. במילים אחרות, גוגל לא תמיד תציג את כותרת הדף שאתה ניסחת.

במסגרת השינויים הרחיבה גוגל את המונח snippets גם להתייחסות שלה למשל אל Sitelinks בתוצאות החיפוש. כמובן שהיכולת של גוגל לזהות sitelink תלוייה במבנה האתר clustering. אם תראה כתובת בתוצאות החיפוש הנראת כמו נתיב (breadcrumbs) זה בגלל היכולת המשופרת של גוגל לזהות את אשכולות התוכן באתר שלך.

 סיכום

העדכונים של חודש יוני יולי 2012 בנושא "תשובות" הם צעד נוסף לקראת שימוש בגרף הידע של גוגל. את כל המידע תוכל לקבל בגוגל מבלי שתצטרך לעזוב את דף תוצאות החיפוש. הכול שם ואין לך סיבה לחפש במקום אחר. מעבר לכך, אין לך סיבה אפילו להקליק על התוצאות.

שינוי משמעותי נוסף הוא ההתייחסות ל"אשכולות" התוכן באתר שלך. אם האתר שלך "שטוח" ואין בו היררכיה, אז יהיה לך עוד יותר קשה לקדם אותו. גוגל רוצה לראות את האתר שלך בנוי אשכולות אשכולות ואז גם הסיכוי שיותר מדף אחד מהאתר שלך יופיע בדף בודד של תוצאות החיפוש – גדל.

מה אתה חושב על הכיוונים של גוגל בשיפור תוצאות החיפוש? האם יש בהם משמעות לאתר שלך?

האם האתר שלך "ספג פגיעה, מגוגל ועדין לא התאושש? האם אתה מפחד שהשינויים הבאים של גוגל יפגעו במיקומים שלך בתוצאות החיפוש של גוגל? צלצל עכשיו 09-8910462 ואקדם תרופה למכה.

About זהר עמיהוד

מוביל בעלי עסקים להצלחה באינטרנט: יותר פניות ויותר מכירות. מומחה קידום אתרים, שיווק ופרסום באינטרנט. יועץ לחברות בינוניות וגדולות בנושאי שיווק באינטרנט תוך התמחות בקידום אורגני SEO, פרסום ממומן בגוגל. בוגר תואר שני במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל אביב. שותף גוגל ומוסמך פרסום בגוגל.

11 comments

 1. שלום זוהר,
  רציתי לומר לך תודה רבה!!!
  עברתי על שמות הדפים השונים שלי, שיניתי בהתאם להנחיותיך.
  עליתי ממקום שישי שם הייתי "תקועה" הרבה זמן למקום חמישי בגוגל, כשמחפשים "קינסיולוגיה"!
  תודה רבה!!!
  נורית צין

  • נהדר נורית, ככה פועלים: לומדים ו- עושים עם דגש על עשייה.
   אני מוצא הרבה בעלי עסקים שלומדים, אוספים ידע ונשארים שם.
   את החלטת "לרדת למגרש" ולשחק, לעשות את הדברים הנכונים, וכעושים את הדברים הנכונים, מצליחים ומתקדמים.
   המשיכי לפעול, כי זה הסוד של אנשים מצליחים.

 2. תודה לך זוהר!
  קראתי!
  הבנתי, כנראה.
  אנסה לטפל בתיאורי הדפים ולחשוב על מספר האותיות שאני יכולה לכתוב בכותרת, תוך התייחסות לעובדה שהשם הראשון נגרר אצלי כתוספת בכל הדפים האחרים על פי מבנה האתר שיש לי.
  שנה טובה,
  חתימה טובה
  נורית

 3. שלום זוהר ותודה על תשובתך.
  האמת, שמעולם לא שמתי לב ששם האתר שלי כפי שהראת הוא נוריות לקינסיולוגיה.
  קראתי בעיון את מה שכתבת על הכותרת.
  בהתחלה שיניתי לקינסיולוגיה – נורית צין.
  שמחה וטובת לב, הלכתי לישון וחשבתי לבדוק עוד יום-יומיים שלושה איך גוגל יגיב לשינוי…

  והנה התעוררתי, והציק לי הרעיון, שאולי גוגל לא יאהב את השינוי שלי ויעיף אותי אחורנית?
  כשמחפשים קינסיולוגיה אני במקום השישי, מקום מכובד שגם מביא לי מטופלים.

  איך אדע מה גוגל אוהב?
  איך אהיה בטוחה שלא יעיף אותי אחורנית?

  אני מפתחת את האתר שלי בלי סוף ויש לי כניסות כל יום, לא המון, אבל בהתמדה.

  מה עושה גוגל כשמחליפים שם ומשבשים עליו את השגרה?

  אם תוכל לענות לי, אודה לך מאוד.

  בסופו של דבר החזרתי אותו למקור "נוריות לקינסיולוגיה", ונכון שמי שמחפש – מחפש קינסיולוגיה…

  לילה טוב
  נורית

 4. תודה זוהר,
  אכן, כל מה שאתה כותב מעניין מאוד.
  כשאני מחפשת "קינסיולוגיה", אני מוצאת "נוריות לקינסיולוגיה".
  שאלה: האם כדאי להכניס את מילת המפתח: "מהי-קינסיולוגיה?" לפי מה שאתה כותב?
  זוכר אותי?
  מוזמן לבקר באתרי שנבנה כולו על ידי באהבה רבה.
  להתראות
  נורית

  • שלום נורית, אכן הרבה זמן לא החלפנו מיילים.
   ראי את התמונה
   האתר של נורית צין
   הכותרת של ראש הדף היא "נוריות לקינסיולוגיה" וזה מה שמציג גוגל בתוצאות החיפוש.
   אם את רוצה שגוגל יציג משהו אחר, את צריכה לכתוב שם בכותרת משהו אחר.
   אני מציע לך לקרוא את המאמר הזה על כותרת הדף.
   בהצלחה,
   זהר עמיהוד

 5. תודה על המידע אני ממש מתפעל מרמת הידע הגבוהה שלך

  • שלום דבורי,
   תודה על המילים החמות, זה בהחלט עושה לי כייף להמשיך ולתת מהידע הרב שיש לי בנושא שיווק באינטרנט בכלל ובקידום אתרים בלבד.
   שבוע נפלא,
   זהר עמיהוד

 6. זהר, תודה לך על כל העדכונים!
  מעבר להבנת העדכון עצמו, חשובה המשמעות לבעל האתר. והמשמעות, כפי שתמיד טענת, היא לא לנסות לכתוב לגוגל, אלא לכתוב לאנשים, לכתוב מעניין, ולכתוב עוד ועוד.
  מי שיפעל כך, יעבור את כל מחסומי גוגל גם בעוד 100 עידכונים חדשים.
  ושוב, תודה לך זהר.
  עמוס פיק
  מכון השיווק הישראלי

  • שלום עמוס, בהחלט אני מסכים איתך. דרך הישר אולי יותר ארוכה, נדרשת יותר עבודה יצירתית ולא שבלונית, אבל בסופו של דבר יותר מתגמלת על ידי הלקוחות ואם גוגל רואה שהלקוחות מתייחסים אליך בכבוד, אז גם הוא נותן לאתר שלך את הכבוד המגיע לך. וכל עוד זה נעשה ביושר, שום עדכון, לא פנדה ולא פינגווין ולא הבאים אחריו ישנה את הדברים.
   מי שעושה קיצור דרך ומנסה להשיג תוצאה מהירה, אולי יקצור את הפירות לזמן קצר. זה מתאים לסוג מסויים של עסקים שלא מתאימים עבורי. מי שרוצה להקים עסק ריווחי ולאורך זמן צריך אורך רוח וסבלנות. זה לא רק נכון לעסק אינטרנטי, אלא לעסקים בכלל.
   זהר עמיהוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כמה זה? *

דילוג לתוכן