style> .imageRS { border:1px solid black; box-shadow: 10px 10px 5px #888888; } p { font-size: 13pt; } li { font-size: 13pt; } .zbox4 {padding-left:4px;padding-right:4px;border:2px solid navy;}

13 כלי מחקר מילות מפתח בחינם ובתשלום שיעזרו לכם לערוך מחקר מילות מפתח בעברית – מחקר השוואתי

מחקר מילות מפתח הוא צעד הכרחי בתכנון אתר אינטרנט למי שרוצה שהאתר שלו יהיה ראשון בגוגל או לפחות בדף הראשון בגוגל בעשרות ומאות ביטויים – מה שנקרא קידום אתרים אורגני SEO אבל גם צעד הכרחי למי שעושה פרסום ממומן בגוגל Google Ads (לשעבר גוגל אדוורדס Google AdWords).

מחקר מילות מפתח יכול לעזור ביצירת תוכן מקיף ועשיר שגוגל יותר ויותר מבין וכמובן אוהב.

פעילות  SEM – Search Engine Marketing שעיקרה קידום אתרים אורגני ו- פרסום ממומן בגוגל מביאה תנועה רבה להרבה מאוד אתרים מערוץ זה שנחשב גם איכותי ביותר, דבר שמעלה עוד יותר את חשיבותו של מחקר מילות המפתח.

חלק ראשון – מילות מפתח

חלק שני – כלי מילות מפתח חינמיים

 1. keywordtool.co.il בחינם, בתשלום
 2. הכלי לתכנון מילות מפתח של גוגל – בתשלום
 3. כלי מילות המפתח של SEMrush – בתשלום
 4. Keywordtool.io- בחינם, בתשלום
 5. KeywordShitter – בחינם
 6. hypersuggest – בחינם
 7. seo chat Suggest Tool – בחינם
 8. Ubersuggest's Free Keyword Tool, Generate More Suggestions
 9. WordStream's Free Keyword Tool
 10. LSIgraph
 11. Keyword Discovery
 12. Keyword.io
 13. Keyword Tool Dominator
ביטוי חיפוש ו- מילות מפתח במאמר זה הם אותו דבר. להגדרתי, 'מילת חיפוש' היא מילה שהגולש מקליד במנוע חיפוש. 'מילת מפתח' היא הביטוי שרשם המפרסם במערכת הפרסום של גוגל Google Ads (זוכרים? לשעבר Google AdWords).

חלק ראשון – מילות מפתח

מחקר מילות מפתח – למה זה חשוב?

מילות המפתח בתוכן האינטרנט שלך מאפשרים לאנשים למצוא את האתר שלך באמצעות מנועי החיפוש.

אתר המותאם עבור לקוחות ועבור מנועי החיפוש "מדבר באותה שפה" וגוגל "שמח" להציג את האתר שלך בפני המחפשים.

במילים אחרות, אתם צריכים לדעת איך אנשים מחפשים את המוצרים, השירותים או המידע שאתם מציעים, על מנת להקל עליהם למצוא אתכם, אחרת, הם ימצאו את מבוקשם בדפים אחרים שגוגל מציע להם ויש כאלה, לא חסר!

יישום מילות מפתח יעזור לדירוג האתר שלך מעל המתחרים שלך. זה לא הדבר היחיד אבל בגוגל, ציינו יותר מפעם אחת, שמה שעוזר לאתר שלך להתקדם בתוצאות החיפוש הם: תכנים ו- קישורים חיצוניים, אז כדי לכתוב, אתה צריך לדעת משהו על מילות מפתח.

זו הסיבה מדוע פיתוח רשימה של מילות מפתח הוא אחד הצעדים הראשונים והחשובים ביותר בכל פעילות SEM שלך בשנת 2019.

למילות מפתח כחלק מ- SEO יש מקום של כבוד כאשר מדובר בהפעלת קמפיין שיווקי מנצח. מכיוון שמילות המפתח עומדות ביסוד כל מאמץ שיווקי במנועי החיפוש, כדאי להשקיע את המשאבים הנדרשים כדי להבטיח שמילות המפתח שבחרת לעשות בהם שימוש באתר שלך ובפעילות הפרסומית בגוגל, יהיו רלוונטיות ביותר לקהל שלך.

הרכבת רשימה של מילות מפתח נכונות עבור העסק שלך הוא תהליך בו מעורבים ניסוי וטעייה, אבל חובה לבנות יסודות מוצקים.

הסיבה שהגעתם למאמר על מחקר מילות מפתח היא כי:

 • אתם רוצים להביא יותר תנועה איכותית לאתר שלכם,
 • אתם מבינים שלא כל מילות מפתח שוות מהבחינה שלא כולן מביאות תנועה איכותית של לקוחות
 • אתם רוצים שגוגל ידרג את התכנים שלכם יותר גבוה בתוצאות החיפוש
 • אתם רוצים לדעת עם איזה מילות מפתח לעשות שימוש כאשר אתם כותבים מאמר
 • אתם רוצים לדעת מה קהל היעד שלכם מחפש כדי שתוכלו לכוון אליו את המוצר או השירות שלכם
 • אתם רוצים לדעת מה אנשים מחפשים כדי שתציגו בפניהם את המודעה הרלוונטית ואת דף הנחיתה אותו הם מחפשים
אל כלי מילות המפתח

מה ההבדל בין מחקר מילות מפתח לצרכי SEO לבין מחקר מילות מפתח עבור פרסום בגוגל?

כאשר אתם עורכים מחקר מילות מפתח עבור קידום אורגני SEO אתם מחפשים מילות מפתח שיהיה שווה לקדם בתוצאות החיפוש של גוגל. אתם מתחילים ממילות חיפוש רחבות ולאט לאט מצמצמים את מילות המפתח כך שיתאימו לשירותים או למוצרים שלכם.

בקידום אורגני SEO אתם מנסים להעריך כמה משאבים ידרשו מכם כדי לגרום לגוגל לדרג אתכם מעל המתחרים שלכם על אותו ביטוי מפתח.

בתוצאות מחקר מילות המפתח שביצעתם לצורכי SEO אתם עושים אופטימיזציה לאתר שלכם, החל מדף הבית, דרך דפי הקטגוריות ותתי הקטגוריות, דפי המוצר. אחרי שהסתיימה העבודה, אתם ממשיכים (זה עוד לא נגמר) לייצר תוכן בבלוג בהתאם למילות המפתח שמצאתם במחקר.

מחקר מילות מפתח עבור פעילות פרסום בגוגל שונה מכיון שאתם מתמקדים בביטויי מפתח שיש להם סיכוי גדול להמרה או במילים אחרות: אתם מחפשים מילות מפתח שאתם מעריכים שיהיה להן ROI החזר על ההשקעה יותר גדול.

הבנת מסע הלקוח דרך מילות מפתח

לא כל מילות המפתח שוות, לא במספר החיפושים ולא בכוונה שמאחורי המילים ולא בסיכויי ההמרה שלהן.

לצורך הדוגמה, בואו ונניח שיש לי חנות למכירת עניבות.

הנה 4 מילות מפתח שעלו במחקר שביצעתי:

 • מה ללבוש לחתונה גבר
 • עניבות
 • עניבות מומלצות לחתונה
 • עניבות פסים הוגו בוס

בואו נתעמק קצת בכל מילת מפתח וננסה להבין האם היא מתאימה.

דעו לכם, כל מה שתחליטו הוא טוב עבורכם, אין תשובה נכונה אוניברסלית, יש תשובה נכונה עבורכם, עבור העסק שלכם. אני אציג בפניכם את הטיעונים לכאן ולכאן. אתם בעלי העסק ולכם יש את הידע ואת הניסיון.

מילת מפתח: מה ללבוש לחתונה גבר

הבעיה: הבחור לא יודע מה ללבוש לאירוע חתונה.

אנחנו לא יודעים למה הוא לא יודע. אולי בגלל שהוא רוצה לשנות הפעם את הדרך בה הוא מתלבש ומחפש רעיונות חדשים, אולי כי הוא החליט לזנוח את הג'ינס שתמיד הלך איתם לחתונות של חברים ומשפחה והחליט הפעם לעשות משהו שונה. אולי הוא מוזמן לחתונה ואולי הוא החתן. אין לנו מושג, מה שאנחנו כן יודעים הוא שהוא גבר שלא יודע "מה ללבוש לחתונה" או אולי היא בחורה שמחפשת עבור הגבר שלה?

המשמעות של המסקנה לעיל: "גבר שלא יודע מה ללבוש לחתונה" אומר שהסיכוי שהוא יגיע לאתר עניבות בעקבות החיפוש הזה ויקנה עניבה הוא קטן ביותר, כי אין במילת החיפוש כוונה לרכישה.

גם גוגל מבין את זה. אם תחפשו "מה ללבוש לחתונה גבר" זה מה שתראו בתוצאות החיפוש:

מה ללבוש לחתונה גבר

בראש תוצאות החיפוש גוגל מציג אוסף של תמונות כי גם גוגל מבין שהתשובה הכי טובה שהוא יכול להציע למי שמחפש "מה ללבוש לחתונה גבר" אלו הן תמונות ולא מודעות פרסום בתשלום לרכישת עניבה.

אבל יש פה עוד משהו שעליכם ללמוד. גם המפרסמים בגוגל אדס הבינו שמהאנשים שמחפשים "מה ללבוש לחתונה גבר" הסיכוי קטן מאוד שהם יקנו ולכן הם, המפרסמים, לא מתחרים על מילת המפתח הזאת.

גוגל מבין את זה כי התוצאות הראשונות הן של פורטלים ולא של חנויות מסחר אלקטרוני.

מילת מפתח: עניבות

אחרי שאותו בחור, נקרא לו מיכה, התבונן בתמונות, לחץ על אחת מתוצאות החיפוש בגוגל למאמר בוואלה, מאקו או בלייזר, הוא הבין שהוא יכול לשדרג את הלבוש שלו בחתונה על ידי עניבה.

מיכה, כך קוראים לבחור שלנו, רוצה לדעת יותר על עניבות ולכן הוא נכנס לגוגל ומחפש אחר "עניבות".

זהו חיפוש מאוד, מאוד רחב אבל יש כבר איזהשהוא סיכוי שמי שמחפש עניבות לבסוף ירכוש עניבה אחת או שתיים, נכון? סיכוי קטן, הייתי אומר, קטנטן.

אם תסתכלו בתוצאות שגוגל מראה, הרי אתם גם רואים שגוגל מבין שיש פה איזו שהיא כוונה עסקית ומציג תוצאות של חנויות מסחר באינטרנט ואת התוצאה של ויקיפדיה הוא הציג בתוצאה מספר 9 הרחוקה.

המסקנה היא שכבר בחיפוש הביטוי "עניבות" גוגל מבין שיש מקום לעשות עסקים.

עניבות

מילת מפתח: עניבות מומלצות לחתונה

כאשר מיכה חיפש אחר עניבות, קרא פה, קרא שם, התבונן בתמונות, הוא הבין שלא כל העניבות שוות לא במראה שלהן (יש פסים, נקודות, צבע אחיד, הדפסים וכדומה), לא בגזרה שלהן (יש רחבות, יש צרות, יש עניבות פרפר), לא באיכות בד שלהן.

מיכה גם למד כי יש יצרנים שונים של עניבות.

מילת מפתח: עניבות פסים הוגו בוס

מהחיפוש הקודם, למד מיכה הרבה מאוד על עניבות ולבסוף הגיע ליד החלטה מה הוא בדיוק מחפש.

הוא רוצה עניבת פסים של הוגו בוס ועכשיו מה שמעניין אותו זה היכן ישיג את הדיל הטוב ביותר לאותה עניבה שהוא מחפש.

מחקר מילות מפתח – מה אנחנו רוצים למצוא

מחקר מילות מפתח גוגל מטרתו להציג בפנינו נתונים שיעזרו לנו במיגוון פעילויות SEM בעיקר כמו תכנון אתר, פרסום בגוגל אדס, כתיבת תכנים ועוד.

מילות מפתח שלא ידענו על קיומן

מחקר מילות מפתח אמור לגלות מילות מפתח גוגל שאנחנו יכולים לדעת, אבל יותר מכך לגלות לנו את ביטויי החיפוש שלקוחות מחפשים ואנחנו אפילו לא העלנו על דעתנו או לא שיערנו שזה מה שהם מחפשים.

שאלה: כמה מילות מפתח, במובן של ביטויי חיפוש, אתם משערים שיש לביטוי "כאבי בטן"?

בואו נתחיל לעשות רשימה: כאבי בטן (טוב, זה ברור) כאבי בטן חזקים, כאבי בטן לילדים… וגם כאבי בטן תרופות סבתא, מאכלים לכאבי בטן, כאבי בטן וראש, מרק לכאבי בטן, כאבי בטן ודימום, כאבי בטן מקרין לגב והרשימה עוד ארוכה. אני הבנתי, ואולי גם אתם, שאין לי מושג מה אנשים מחפשים.

תשובה: לידיעתכם, יש מאות ביטויים שרק מחקר מילות מפתח עשוי לגלות. רמז, יותר מ- 800 מילות מפתח גוגל! ועל כך בהמשך.

אבל רשימה של מילות מפתח גוגל שבכולם מופיעה מילה או מילים מתוך מה שאתם מחפשים זה לא מספיק, לא לצורכי פרסום בגוגל אדוורדס ולא לצורכי קידום אתרים SEO. חייבים לדעת גם את המילים הקשורות ואסביר למה אני מתכוון.

אתם עושים מחקר מילות מפתח על "וילות למכירה", האם מילות מפתח אלה מעניינים אתכם: "בתים למכירה בקיסריה", "דירות יוקרה למכירה", "בתים יפים בקיסריה", "בתים מפוארים". שמתם לב בוודאי שהביטוי "וילות למכירה" אינו מופיע בהכרח בביטויים אלה, אבל הם בכול אופן מעניינים אתכם, כול הביטויים או חלקם. אלה הם ביטויים קשורים.

מילות מפתח ראשיות ומשניות

לקוחות מחפשים ביטויי מפתח שונים ומוצאים את העסק שלך, אבל כמו שלא כל הלקוחות אותו דבר, כך הן גם מילות המפתח.

יש ביטויי מפתח שאנשים מחפשים, מגיעים לאתר שלך ויתחילו את "מסע הלקוח" בפנייה בטופס, טלפון או רכישה.

יהיו ביטויי מפתח שאנשים יגיעו דרכם מגוגל, אבל שום דבר לא יקרה: הם לא יפנו ולא יקנו לעולם!

יש מנעד של ביטויי מפתח שרק מחקר מילות מפתח מעמיק יגלה. לאותם ביטויי מפתח שמביאים לך עסקים או אתה חושב שהם הכי טובים עבורך, אנחנו קוראים "מילות מפתח ראשוניות".

אני ארצה מאוד שגוגל יציג את המאמר הזה למי שמחפש "כלי מילות מפתח בעברית" כי להגדרתי זוהי מילת מפתח ראשית ולמה? כי המחפש יודע בדיוק מה הוא מחפש והמאמר הזה הוא בעל ערך רב עבורו.

לצד מילות מפתח עיקריות, יש גם מילות מפתח משניות. אלה הם בדרך כלל מילים הדומות למילות המפתח של ביטויי הליבה.

הביטוי "מילות מפתח" גם הוא בסדר, אבל הוא טוב פחות מאשר "כלי מילות מפתח בעברית" ולמה? מה מחפש מי שרושם "מילות מפתח"? מה הוא בדיוק מחפש? האם הוא מחפש כלי, קורס, מדריך, הגדרה במילון? זה לא ברור.

אמנם המאמר גם יספק, יועיל ויהיה בעל ערך למי שמחפש רק "מילות מפתח", יעזור לו למקד את מה שחיפש, אבל האם בעקבות קריאת המאמר הוא ימשיך ב"מסע הלקוח" להיות לקוח משלם? זאת השאלה ולכן, בגלל ההיסוס הקל שלי, זהו מבחינתי ביטוי מפתח משני.

מילות מפתח זנב ארוך Longtail

אלה ביטויים ארוכים יותר ובדרך כלל 3, 4 וגם יותר מילים, שהם לעתים קרובות המילים המדויקות שאנשים עשויים להקליד בגוגל כאשר הם מחפשים משהו מסוים והם יודעים מה הם מחפשים.

ביטוי מפתח ראשי יכול להיות "שמלת כלה" וביטוי מפתח זנב ארוך הוא למשל: "שמלת כלה מידות גדולות להשכרה". ברור לך מה אותה אישה מחפשת כאשר היא רושמת "שמלת כלה מידות גדולות להשכרה".

אני לא אלאה אתכם בתיאוריה אותה תוכלו לקרוא בספר "הזנב הארוך" מאת כריס אנדרסון בהוצאת מטר, שם הוא שוטח את משנתו על פני 280 עמודים, אבל אביא לכם כמה תובנות:

היכולות הטכנולוגיות מאפשרות לכל אחד מאיתנו לצרוך את התכנים שמתאימים לנו, כך זה בטלויזיה בעזרת Netflix, כך זה במוסיקה עם iTunes, כך זה בחיפוש עם גוגל.

לכל מוצר או שירות יש זנב ארוך. פעם חשבתי שיש רק סוג אחד של אורז, אבל טעיתי בגדול. יש אורז בסמתי, עגול, לבן, חום (המוכר כאורז מלא), אדום, שחור, יסמין, ונוס (המוכר גם כאורז אסור), תאילנדי ובסך הכול יש כמה עשרות אלפי זנים של אורז.

כלכלת השפע של ימינו, מאפשרת לכל אחד לצרוך ובקלות את סוג האורז שהוא מעדיף ולא רק להסתפק בסוג אורז אחד, כי זה מה שיש במרכול השכונתי.

בעולם ללא אינטרנט, אני מניח שהמידע על מילות מפתח היה ארוז בספר עב כרס. זה הזכיר לי שבתקופה טרום גוגל, הוצאתי ספר בעברית על 10,000 אתרי אינטרנט, זה היה מעין "דפי זהב" של אתרי אינטרנט.

הספר חולק לתחומי ענין: אתרים בנושא ביטוח, בידור, כלכלה, בריאות, סגנון חיים, מדע וכך הלאה.

אתם בטח צוחקים, כי אתם לא מבינים מי הגה את הרעיון הטיפשי הזה להוציא ספר עם כתובות אתרים?!? מה הוא חשב לעצמו?

זה קרה בתקופה שלפני גוגל והנה הגיע גוגל שבאמצעותו אפשר להגיע בקלות, בנוחות, במהירות לפיסות מידע לפי בקשה ואפשר לזרוק לפח את ספר האינדקס של אתרים, כמו שאתם נפרדתם לפני שנים רבות ממדריך טלפונים או מהספר הצהוב של "דפי זהב" אם בכלל אתם מבינים על מה אני מדבר!

במהלך שנת 2009 נפרדה בזק מספר הטלפונים הגדול שלה, דפי זהב הפסיקה להדפיס את המדריך שלה שדפיו צהובים ומעתה כל המידע הזה נמצא באינטרנט.

זוהי בדיוק מהפיכת "הזנב הארוך".

ונחזור למילות מפתח.

לכל ביטוי מפתח ראשי יש זנב ארוך של ביטויים, לפעמים עשרות ובדרך כלל מאות.

כן, כן, מאות של ביטויי מפתח זנב ארוך.

מילות מפתח זנב ארוך

בתמונה שלפניך תוכל לראות את תחילתו של הזנב הארוך למילה Locksmith שערכתי עבור לקוח שלי בארה"ב, שרצה שהמודעה שלו תופיע תחת המילה Locksmith או בעברית מנעולן.

כפי שניתן לראות בגרף, יש 658 ביטויים עם המילה Locksmith, 2 בביטויים בעלי מספר גדול של חיפושים: locksmith ו- locksmith near me ולאחריהן, רשימה ארוכה של ביטויים.

לביטויי זנב ארוך כמו locksmith for car keys יש הרבה פחות חיפושים מאשר למילת המפתח locksmith אבל הוא הלקוח יודע מה הוא מחפש בדיוק.

עכשיו שימו לב!

מספר החיפושים לשני הביטויים שאותם מחפשים הכי הרבה הוא 6,300 אבל סה"כ החיפושים ל- 656 ביטויי המפתח הנותרים, להם קראת מילות מפתח זנב ארוך, הם 8,770 .

אתם קולטים?

סה"כ החיפושים של הזנב הארוך גדולים ממספר החיפושים של שני הביטויים העיקריים.

חדי העין שביניכם הבחינו כי בין מילות מפתח זנב ארוך שבגרף נמצאים גם ביטויים שאינם מכילים את המילה locksmith כמו למשל: key made, key replacement וזה מוביל אותנו לנושא הבא.

LSI

Latent Semantic Indexing ובראשי תיבות LSI הוא לא מונח ששומעים לעתים קרובות, אבל זה חשוב להבנה שלך בנושא מחקר מילות מפתח.

אז מה הן מילות מפתח LSI?

נניח ואתם מדברים עם הגנן שלכם על הגינה שהוא מטפל בה בשבילכם. אני רק יכול להניח שבשיחתכם יעלו מילים כמו: זרעים, דשן, מעדר, ערוגה, השקייה, גיזום ועוד עשרות מושגים רלוונטיים אחרים שאינם נגזרים מהמילה "גינה".

לא כל המילים שהזכרתי לעיל יעלו בשיחה, אבל תעלה איזה שהיא קבוצה מהם כך שמי שישמע את השיחה מהצד, בלי לראות אתכם, רק מתוך שמיעה, יבין כי אתם מדברים על "גינה".

בואו אשאל אתכם.

אם אתם קוראים מאמר עם המילים הבאות: שחקן, שער, קבוצה, מגרש, כדורגל, מחצית, נבדל, פנדל, ליגה, הארכה, שוער, בלם, מאמן, ספסל… אתם מבינים שמדובר במשחק כדורגל – זה LSI.

אתם צריכים להבין שעולם השיח של הלקוחות שלכם כולל הרבה מאוד ביטויים ולא רק איזה קבוצה קטנה של מילות מפתח שנוח לכם להשתמש בהן.

זכרו, אתם לא הלקוח שלכם וגם לא יכולים "לשחק" אותו.

מילים נרדפות

כשאתם עורכים מחקר מילות מפתח, אתם צריכים לחשוב גם על מילים נרדפות. אלה הם מילים אחרות שאומרות בדיוק אותו דבר.

הנה כמה דוגמאות:

נָעַל (lock) – אִטֵּם, אָטַם, הֵגִיף, חָתַם, סָגַר, סָכַר, סָתַם, פָּקַק, קָפַץ

שְׁבִיל – דֶּרֶךְ, מַסְלוּל, מַשְׁעוֹל, נָתִיב, תְּוָאִי

הלקוחות שלכם עושים בוודאי, גם הם, שימוש במיגוון של מילות מפתח כדי לתאר את אותו דבר בין אם הם מתארים מוצר, שירות ולמעשה כל דבר וכדאי שגם אתם תדעו את המילים הנרדפות.

מספר חיפושים

בדרך כלל מדברים על מספר החיפושים בממוצע בחודש.

האם מספר חיפושים גדול הוא בהכרח יותר טוב? התשובה היא: לא בהכרח. נניח ויש עסק מקומי (בעיר נתניה) למתן שירותי ראיית חשבון לעסקים קטנים בעיר. איזה ביטוי טוב יותר עבורו?

"חשבון" עם 100,000 חיפושים בחודש או "ראיית חשבון" עם 1,000 חיפושים בחודש? הביטוי "חשבון" הוא כללי מידי ולא מתאר את השירות של בעל העסק.

מה עדיף? "ראיית חשבון" עם 1,000 חיפושים בחודש או "ראיית חשבון נתניה" עם 83 חיפושים בחודש? כי אין לבעל העסק המקומי בנתניה מה לעשות עם לקוח שהוא עסק קטן ונמצא בבאר שבע שחיפש "ראיית חשבון".

לא תמיד זה נכון להסתמך על מספר החיפושים לביטוי מסויים וזה מביא אותי לפרמטר הבא:

מגמת מילת מפתח לאורך זמן trend

יכול להיות שביטוי חיפוש יקבל "דחיפה" מעלה בעקבות פעילות פרסומית ואז הממוצע לא יאמר את האמת. נניח ומשרד הבריאות מחליט לקדם בערוצי הטלוויזיה והרדיו את המודעות לחיסון נגד שפעת. ברור שבתקופת הקמפיין הטלויזיוני, ביטויים כמו "חיסון נגד שפעת" יקבלו בוסט רציני, הרבה מעבר לחיפושים הרגילים שהיו נעשים ללא הקמפיין.

ניתן להניח שאת הביטוי 'מגפיים' מחפשים בישראל בתקופה קצרה ומאד מאוד מוגדרת ולכן ראוי להתייחס לביטוי החיפוש ולעונתיות, אם קיימת.

את 'המגפיים של ברוך' מחפשים לאורך כל השנה:

אבל חסר עוד מרכיב אחד כדי להחליט האם הביטוי טוב, אז בוא נתקדם.

חיפושים של אותו ביטוי לאורך זמן - מגמה

כוונת החיפוש Keyword Intent, Search Intent, User Intent

כאשר אתם בונים אתר, מפרסמים או כותבים מאמר יש לכם מטרה ואתם רוצים לדעת, לא רק מה אנשים מחפשים אלא גם מה כוונתם. אני יכול להניח שהמטרה שלכם היא יותר פניות ויותר מכירות.

יש עסקים שהענין שלהם הוא יותר תנועה. כן, הם עושים כסף רק מעצם זה שמגיעים אליהם גולשים – זה בסדר אבל לא אליהם המאמר מופנה בעיקרו. המאמר מופנה לבעלי עסקים שרוצים להביא לקוחות משלמים בסופו של דבר.

אתם רוצים לדעת מהי הכוונה שמאחורי חיפוש מילות מפתח.

נניח ויש לכם עסק שעוסק בטיפול רגשי לילדים ואתם כמובן רוצים לקדם את הביטוי "טיפול רגשי לילדים" באתר, בפרסום בגוגל ובכול מקום בו נערך חיפוש, גם ביוטיוב.

השאלה היא: עד כמה יש כוונת רכישה למי שהקליד מילת מפתח "טיפול רגשי לילדים"? במקרה זה, אתם רוצים לדעת, מתוך 100 אנשים שמחפשים "טיפול רגשי לילדים", כמה מהם ילחצו על המודעה שלכם בפרסום בגוגל או ילחצו על התוצאה האורגנית, כמה מתוכם יפנו באמצעות טופס צור קשר או טלפון ולבסוף כמה מהם יגיעו עם ילדיהם לטיפול רגשי וישלמו?

מחקר מילות מפתח העלה שיש מספר לא מבוטל של אנשים שמחפשים את הביטוי "טיפול רגשי לילדים המלצות". שאלתי היא: האם לביטוי "טיפול רגשי לילדים המלצות" יש כוונת רכישה גבוהה יותר או נמוכה יותר בהשוואה לביטוי "טיפול רגשי לילדים"? אם התשובה שלכם היא "כן", האם תהיו מוכנים לשלם יותר עבור הקלקה?

אני כבר יוכל לומר לכם כי כלי מילות מפתח גוגל לא ייתן לכם תשובה, גם לא כלי מילות מפתח אחרים לשאלה "עד כמה הביטוי טוב עבורכם?"

אפשר ללמוד על "כוונת הרכישה" של הביטוי מהמחיר שמוכנים המפרסמים בגוגל אדוורדס לשלם עבורו, וזה מביא אותי לפרמטר נוסף שאנו מחפשים כאשר אנחנו עורכים חקר מילות מפתח.

מחיר הקליק CPC – Cost Per Click

ההנחה היא שככול שהמחיר שהמפרסמים מוכנים לשלם על קליק, גבוה יותר, זוהי מילת מפתח נחשקת כי הוא מביאה להם לקוחות. אבל, זאת רק הנחה כי אני מיד עומד לסתור אותה.

תארו לעצמכם שאתם עורכים חקר מילות מפתח, עם כלי מילות מפתח שמיד אפרט, ומגלים מילת מפתח שאתם רוצים ביקרה (מהמילה יקר), מחיר הקליק הוא 10 שקלים. מה זה אומר?

אתם משלמים לגוגל רק עבור לחיצות על מודעות שנראות בדף תוצאות החיפוש ולכן אתם רוצים לדעת פרטים אודות פרסום בגוגל מחירים כדי שתוכלו לדעת לפני איזו השקעה אתם עומדים.

אין לכם דרך לדעת האם אתם מתמודדים מול משווקים מבריקים או עם בעלי עסקים "מתאבדים", שלא לומר "מטורפים" לחלוטין. גם אם היתה לכם גישה להצעות המחיר שהם הגישו, מה שאין לכם ולעולם לא יהיה בידכם, גם אז עדיין לא יהיה בידכם מספיק מידע לניתוח האסטרטגיות שמכתיבות את הצעותיהן שנראות לכם לא הגיוניות בעליל. ייתכן שיש להם סיבה טובה להגיש הצעות מחיר כה גבוהות במילות מפתח מסויימות, וייתכן שלא.

מחיר הקליק יכול לעזור לכם כדי להחליט האם הביטוי זה יביא לכם בסופו של דבר כסף.

 

רמת התחרותיות בפרסום ממומן competition

מהי רמת התחרותיות על אותה מילת מפתח בגוגל? אם רמת התחרותיות גבוהה, זה אומר שהרבה מפרסמים מגישים עליו הצעות. רמת התחרותיות של מילת מפתח נקבעת לפי מספר המפרסמים באופן יחסי לכל החיפושים בגוגל. נתון זה כמובן מתייחס לאזור הגיאוגרפי (ישראל) ולהגדרות אחרות כאשר המספר 1 מציין תחרות גבוהה ומספר נמוך יותר, מייצג תחרות נמוכה יותר.

אין קשר ישר בין מספר החיפושים לרמת התחרותיות, כפי שאולי יש בעלי עסקים שחושבים כך. כלומר, מספר חיפושים גדול אינו בהכרח רמת תחרותיות גבוהה. יכולה להיות מילת מפתח שיהיו לה מעט חיפושים ורמת התחרות גבוהה ויכול להיום גם להיפך.

רמת התחרויות בקידום אורגני competition

את רמת התחרותיות של מילות מפתח בגוגל אנחנו רוצים לדעת גם בתוצאות האורגניות SEO ממש כמו שבפרסום ממומן בגוגל אדוורדס.


חלק שני – כלי מילות מפתח חינמיים
במאמר זה תמצאו סקירה של 13 כלי מילות מפתח לביצוע מחקר מילות מפתח בעברית ומחקר השוואתי ביניהם. מתוכם בחנתי: 4 כלים בתשלום ו- 4 כלים בחינם (כלי מספר 3 מוצע בחינם וגם בתשלום, לבחירתכם).בנוסף, תמצאו עוד 6 כלי מילות מפתח שממש יכולים לעזור לכם למצוא עוד רעיונות למילות מפתח גם אם אתם עורכים פרסום מחוץ למדינת ישראל ובשפות שאינן עברית – הם יעזרו לכם מאוד.

 1. keywordtool.co.il בחינם, בתשלום
 2. הכלי לתכנון מילות מפתח של גוגל – בתשלום
 3. כלי מילות המפתח של SEMrush – בתשלום
 4. Keywordtool.io- בחינם, בתשלום
 5. KeywordShitter – בחינם
 6. hypersuggest – בחינם
 7. seo chat Suggest Tool – בחינם
 8. Ubersuggest's Free Keyword Tool, Generate More Suggestions
 9. WordStream's Free Keyword Tool
 10. LSIgraph
 11. Keyword Discovery
 12. Keyword.io
 13. Keyword Tool Dominator

מי הוא כלי מילות המפתח הכי טוב? האם זה כלי מילות המפתח של גוגל או כלי אחר? ובכן, נגלה זאת בהמשך, אבל קודם נתחיל בסקירת כלי מילות המפתח.

 

Keywordtool.co.il בחינם ובתשלום

כלי שפותח בעברית, בישראל – זהו Keywordtool.co.il. זהו כלי מחקר מילות מפתח היחיד בעולם שתוכנן ופותח עבור השפה העברית ולכן הוא עובד בצורה מיטבית בעברית ומספק תוצאות מעודכנות ומלאות יותר בהשוואה למתכנן מילות המפתח של גוגל שנסקר בהמשך.

Keyword Tool תוכנן ופותח עבור השפה העברית וחוקי התחביר שלה ולכן מצליח למצוא יותר מילות מפתח קשורות ועדכניות לביטוי אותו אתה מחפש בהשוואה לכלים אחרים.

הכלי עושה שימוש ב- 2 אלגוריתמים לבניית רשימת המילים: כלי אחד הוא מנגנון ההשלמה האוטומטית של גוגל והכי השני הוא מאגר המידע של Google Ads. שילוב זה מבטיח הצע גדול יותר של מילים, אבל זה לא מספיק.

מכיון שהכלי נבנה על ידי ישראלים עבור מקדמי אתרים בישראל בשפה העברית וסביב חוקי התחביר של השפה, האלגוריתם מבין גם איזה מילים וביטויים חשובים לגוגל ומציג אותם לשימושך. זאת רק אחת מהיכולות שיש לכלי, יכולות שלא תמצא בכלי מחקר מילות מפתח אחרים.

גם כלי זה, כרבים אחרים, מציג, לכל ביטוי, את כמות החיפושים, עלות ממוצעת לקליק (CPC) ומדד תחרותי בין 1 ל- 100. נתונים אלה נלקחים בזמן אמת מגוגל, דבר שבא לידי ביטוי בכך שצריך להמתין דקה או שתיים עד שיראו התוצאות.

שווה להמתין!

keywordtool.co.il מאפשר לייצא את תוצאות המחקר אל קובץ חיצוני, כמו שהרבה כלים מאפשרים, אבל שלא כמו כלים אחרים, הוא מאפשר שמירת תוצאות בכלי עצמו לשימוש חוזר/נוסף. במילים אחרות, אם התחלת מחקר מילות מפתח ולא סיימת, תוכל לשמור את המחקר בכלי עצמו ואז כאשר תחזור ותרצה להמשיך ולעבוד על המחקר, תטען את הרשימה מהכלי ותמשיך. פשוט ומאוד שימושי.

רואים שלמפתחי הכלי יש הרבה ניסיון בביצוע מחקר מילות מפתח, הם לא מתכנתים. הם אנשים עם ניסיון מהשטח שבנו את הכלי.

איך אני יודע זאת?

מחקר מילות מפתח מתנהל, בדרך כלל, באופן הבא:

 1. נכנסים לכלי מחקר מילות המפתח
 2. מקלידים ביטוי חיפוש
 3. מקבלים רשימה של תוצאות
 4. מייצאים אותה לאקסל
 5. חוזרים על שלבים 2, 3 ו-4 עבור ביטויים נוספים
 6. מאחדים את כל קבצי האקסל לרשימה אחת ארוכה
 7. מתחילים את עיבוד הרשימה באקסל: הורדת כפולים, פילטור (למשל, לפי כמות חיפושים)

השימוש בכלי keywordtool.co.il מייתר, כמעט לחלוטין, את השימוש באקסל מהסיבה שיש בו כל מה שציינתי לעיל. אפשר לבנות רשימה אחת של תוצאות מחיפוש של ביטוי מפתח אחד או יותר. התוצאות של מחקר ביטוי2, יצטרפו לתוצאות של מחקר ביטוי1.

keywordtool.co.il מכיל מנגנון פילטור פנימי בעזרתו אפשר לפלטר את התוצאות לפי מספר חיפושים, עלות ממוצעת לקליק ולפי תחרות. יכולת מאוד שימושית.

גוגל מנסה להבין עד כמה המאמר מקיף ולכן לא מספיק שתכתוב רק את ביטוי אותו אתה מטרגט אלא ביטויים קשורים. קוראים לזה LSI. פה נכנס לפעולה הכלי keywordtool.co.il עם יכולת הנקראת ניתוח מילות מפתח.

מה למעשה עושה הכלי?

הוא מציג רשימה של מילים נפוצות בתוך רשימת מילות המפתח, כאשר לכל מילה הוא מציג את כמות הביטויים המכילים את אותה מילה ואת מספר החיפושים.

הכלי יודע להפריד ויזואלית ביטויים שמתחילים במילת שאלה: כמה, איך, מה, למה ועוד ובכך עוזר להבין מה הלקוחות שלך מחפשים ולכתוב להם תשובה בהתאם.

keywordtool.co.il שאלות

אפשר לראות משהו מיכולות הכלי בחיפוש ביטוי מפתח בדף הראשי של האתר (גירסת חינם):

 • תוכל לראות את תוצאות המחקר, אבל רק את 10 התוצאות הראשונות
 • תוכל לראות ניתוח של מילות מפתח אבל ללא מספר החיפושים הנדרש להבנת מה שאתה רואה,
 • תוכל לייצא את התוצאות אבל ללא סטטיסטיקות (מספר חיפושים, עלות ממוצעת לקליק, תחרות)
 • לא תוכל לפלטר,
 • לא תוכל לשמור רשימות (לייצא תוכל),
 • לא תוכל להשוואות עם מחקר מילות מפתח אחר

9 סרטי הדרכה בעברית עם עשרות דקות של הדרכה מלמדים ומדגימים מחקר מילות מפתח ואת כל האפשרויות בתוכנה.

למי שמעוניין לראות כל מה שהתוכנה יכולה לתת, מוזמן להתנסות חינם לתקופה של 7 ימים ללא חיוב, אבל עם הכנסת כרטיס אשראי, ואחר כך תבחר תוכנית חודשית או שנתית באחת משלוש התוכניות המוצעות בהתאם למה שמתאים לעסק שלך.

keywordtool.co.il

הכלי לתכנון מילות המפתח Google Keyword Planner (בתשלום)

הכלי לתכנון מילות המפתח של גוגל (לשעבר, מתכנן מילות מפתח גוגל, כלי מילות המפתח של גוגל) הוא כלי שיכולים לעשות בו שימוש רק מי שמנהלים חשבון פעיל בגוגל אדס או במילים אחרות, מי שלמעשה משלם כסף לגוגל עבור פרסום, כך שלמעשה אפשר להתייחס לכלי זה ככלי בתשלום.

מי שיפתח חשבון פרסום בגוגל, יזין את כרטיס האשראי ולא יפרסם, לא יוכל לראות את מספר החיפושים המדוייק לכול מילת מפתח אלא הערכה בלבד, כמו למשל 1k – 10k חיפושים. מה תעשו עם זה בדיוק? לא ברור!

הכלי לתכנון מילות המפתח של גוגל מראה נתונים לכל ביטוי חיפוש שאתם מחפשים ובנוסף נותן המלצות לביטויי חיפושים קשורים לביטויים שחיפשתם. ניתן למיין את התוצאות לפי מידת הרלוונטיות של ההצעות לביטוי החיפוש שאותו חיפשתם.

אפשר להזין עד 10 ביטויים כדי שגוגל יכיר טוב יותר את עולם המושגים שאתה מחפש. רצוי מאוד להקליד ביטויים דומים כדי לקבל תוצאה בעלת משמעות שעושה שכל כמאמר המשפט: Garbage In Garbage Out

כלי מילות המפתח של גוגל - מראה כללי

גוגל לא תמיד מראה את כול הנתונים בדוחות של מתכנן מילות המפתח. יהיו ביטויים שהוא לא יראה את מספר החיפושים או לא יראה את מחיר הקליק.

צריך להבין כי הכלי לתכנון מילות מפתח גוגל הוא כלי מילות המפתח של גוגל אדס ולכן הוא מכוון פרסום, כדי שהמעבר משלב חקר מילות מפתח לעבר הקמת הפרסום יהיה מהיר, קל ונוח. לצורך כך מתכנן מילות המפתח מקבץ מילות מפתח בקבוצות מודעות, תהליך שנעשה באופן אוטומטי, וכל שעליכם לעשות זה לסמן מילות מפתח, לבחור מהתפריט וללחוץ "הוספת מילות מפתח".

נוספת מילות מפתח לקמפיין

למרבה הצער, מילות מפתח המוצגות על ידי הכלי לתכנון מילות המפתח של גוגל הן לרוב כלליות מידי ואינן כוללות מילות מפתח זנב ארוך, דבר שמקשה על שימוש יעיל במה שמציג הכלי לתכנון מילות מפתח. במילים אחרות, בקושי מתאים לצורכי כתיבת תכנים, פרסום או קידום אתרים SEO.

הכלי לתכנון מילות מפתח של גוגל עתיר באפשרויות:

 • ארץ, שפה
 • רשתות חיפוש
 • לפי פלטפורמה
 • לפי מיקום גיאוגרפי
 • טווח זמנים (לא רק 12 חודשים אחורה)

קבוצת רעיונות בתפריט הימני תראה לכם איך גוגל חילק את אוסף הביטויים שמצא לקבוצות לפי הנושא/ענין. מכיון שזאת מערכת פרסום, תוכלו לצרף אותם לקמפיין לקבוצות מודעות קיימות או ליצור קבוצות מודעות חדשות.

אם תציב את הסמן על ממוצע החיפושים בחודש, יופיע גרף המתאר את מספר החיפושים החודשי שיאפשר לך להבין איך מתנהג החיפוש אחר המונח עליו הצבעת.

מספר חיפושים למילת המפתח בכל חודש

טבלת התוצאות של הכלי מציגה את הטורים הבאים: מילת מפתח, ממוצע חיפושים בחודש, תחרות, נפח חשיפה של מודעה, הצעת מחיר להופעה בראש הדף (טווח נמוך), הצעת מחיר להופעה בראש הדף (טווח גבוה) ו- ססטוס חשבון, אבל זה לא הכל.

לחיצה על סמל עמודות, תאפשר לך לבחור עוד שלוש עמודות חשובות שאינן קיימות בהצכת ברירת המחדל ואלו הן:

 • נתח חשיפות אורגני
 • מיקום מודעה ממוצע אורגני
 • תחרות (הערך שכלול באינדקס)

תחרות (הערך שכלול באינדקס) – מוצגים ערכים שמציינים עד כמה תחרותי המיקום שבו תוצג מודעה בעקבות חיפוש של מילת מפתח, בהתאם לאפשרויות המיקוד לפי מיקום שבחרת ולאפשרויות המיקוד שהגדרת לרשת החיפוש. רמת התחרות מוצגת בערכים שבין 0-100. אם לא הצטברו במערכת מספיק נתונים, יוצג בעמודה מקף (-).

בחירה של מילות מפתח בתפריט הימני תאפשר לך לראות תחזית לתוצאות הפרסום שלך כדי לוודא שהתקציב של מסע פרסום שלך לא יוגבל בכל יום במהלך תקופת זמן התחזית.

תחזית כספית למילות המפתח שנוספו

 

גוגל אדוורדס Google AdWords

SEMrush Keyword Analytics בתשלום

כלי מילות מפתח של semrush הוא חלק מחבילת שירותים למשווקים SEM וכוללת כלים רבים שעוזרים למשווקים לקידום אתרים בדף תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש, הן בתוצאות האורגניות והן בתוצאות הממומנות.

כלי מילות מפתח Keyword Analytics מציג את התוצאות בשני דוחות. הדוח הראשון נקרא Phrase Match והדוח השני נקרא Related Keywords. הדוחות האלה נהדרים ומספקים שפע של נתונים, פרט לעובדה שכותרת הדוח אינה מתאימה לתוכן. במילים אחרות: כותרת דוח אחד מתאימה לתכנים של הדוח השני.

במספר חיפושים שערכתי, semrush הציג רק את הדוח Related Keywords שאם קראתם בעיון את הפיסקה שלעיל, תוכנו של דוח זה הוא למעשה רשימה של ביטויי מפתח שכוללים מילה או מילים שרשמתי בביטוי החיפוש אותו אני מחפש, מה שהיה צריך להיכלל בדוח Phrase Match.

לדוגמה: בחיפוש אחר "גגון לרכב" אלה התוצאות שהתקבלו:

ברשימת Phrase Match: גגון לרכב, גגון לרכב יד 2, גגון אוניברסלי לרכב, גגון לרכב זאפ, גגון מתנפח לרכב

ברשימת Related Keywords: גגונים לרכב, גגונים, גגון אוניברסלי לרכב, גגון לרכב זאפ, גגון עריסה לרכב

SEMrush מציג 2 קבוצות של מונחי חיפוש
SEMrush מציג שתי רשימות של ביטויי מפתח שמצא: Phrase Keywords ו- Related Keywords

חדי העין שביניכם הבחינו בוודאי שיש מספר ביטויי מפתח, כמו למשל: "גגון אוניברסלי לרכב", שמופיעים גם ברשימה זו וגם בזו?!? לא ברור למה "גגון מתנפח לרכב" נמצא ברשימת Phrase והביטוי "גגון עריסה לרכב" נמצא ברשימת Related?

תצוגת מתחרים ודפי נחיתה שלהם ב- SEMrush
SEMrush מציג רשימה של מתחרים ואת דפי הנחיתה שלהם לביטוי החיפוש הנחקר


semrush מספק שפע של נתונים כמו מספר חיפושים, רמת תחרותיות ומגמה אבל הוא עושה יותר מזה: הוא מראה את מודעות המתחרים. כן, כן. באמצעות semrush תוכלו לראות את מודעות המתחרים והרבה מעבר לכך. דוחות semrush יראו לכם כמה מודעות יש למתחרים, כמה קליקים היו על מודעות המתחרים, הפריסה של מודעות המתחרים לפי חודשים, כתובות של דפי נחיתה, מילות מפתח ועוד. שפע של נתונים על המתחרים שלכם שאתם מאוד, אבל מאוד רוצים לראות.
SEMrush

Keywordtool.io בחינם ובתשלום

זהו אחד הכלים האהובים עליי. במבנה שלו הוא יזכיר לכם מאוד את מתכנן מילות מפתח של גוגל אבל בעושר שלו, אין לו שני. הוא מציג כמות נכבדה של ביטויי חיפוש שאף כלי אחר לא מציג. ראו מחקר השוואתי בהמשך.

כלי מחקר מילות מפתח Keywordtool.io
הכלי Keywordtool.io מזכיר את כלי מילות מפתח של גוגל לא רק במראה אלא גם באפשרויות המיקוד והסינון

מפתחי keywordtool.io טוענים שהנתונים נלקחים בזמן אמיתי מגוגל ולכן הם הכי מדוייקים. אם בכול אופן אתם רואים הבדל בין הנתונים שמציג מתכנן מילות מפתח של גוגל זה בגלל שישנם נתונים שגוגל בחר לא להציג אותם אבל keywordtool.il מציג.

כאשר אתם מחפשים ביטוי מפתח בשירות Keywordtool.io עליכם יהיה לבחור את מנוע החיפוש של גוגל מתוך רשימה של 191 מנועי החיפוש של גוגל וכן לבחור שפה מבין 83 השפות המוצעות.

אם אתם רוצים אתם יכולים לעשות חיפוש ממוקד עוד יותר ולבחור מדינה וגם עיר.

מילות מפתח שמציג לכם כלי מילות מפתח של Keywordtool.io מסודרות (ממויינות) לפי נפח החיפוש, ולכן מילת מפתח אותה מחפשים הכי הרבה פעמים תופיע בראש הרשימה, אבל אתם יכולים בקלות לבחור שיטת מיון אחרת מבין 7 שיטות המיון המוצעות של כלי מילות מפתח, למשל לפי רמת התחרותיות.

תוצאות של Keywordtool.io
אם משלמים, נהנים מתוצאות הכוללות: מספר חיפושים, עלות לקליק, רמת תחרותיות

לכל ביטוי מפתח תוכלו לראות את השינוי בחיפושים במהלך השנה וכול זאת בלחיצה אחת על הסמל שצד מספר החיפושים.

כלי מילות המפתח Keywordtool.io מאפשר לעשות סינון לנתונים המוצגים, כך שתוכלו למשל לראות את כל מילות המפתח המכילות בתוכן ביטוי מסויים, תוכלו למשל לבקש לראות רק את מילות המפתח שמספר החיפושים שלהם גדול מ- וקטן מ-, כך שהאפשרויות להצגה הן רבות ומגוונות.

Keywordtool.io מאפשר לכם גם לחקור את המתחרים. הזינו כתובת דומיין של המתחרה ותקבלו רשימה ארוכה של ביטויי מפתח עם כל הנתונים שלהם: נפח חיפוש, עלות ממוצעת לקליק וכדומה. הרשימות האלה יכולות להגיע למאות ביטויי מפתח ואם היה אפשר גם לראות את מודעות המתחרים, מה שלא ניתן, זאת היתה ממש חגיגה.

רשימות ביטווי מפתח קשורים בכלי Keywordtool.io
keywordtool.io מציג רשימה של ביטויי חיפוש הוא חושב שהם קשורים לביטויי הנחקר. חלקם רלוונטים יותר, חלקם רלוונטים פחות וחלקם לא לענין. אבל זה לא צריך למנוע מכם לעבור על הרשימה ולחפש הזדמנויות

ל- Keywordtool.io יש כלי מעניין שמאפשר לכם לטעון רשימה של עד 700 מילות מפתח ולבדוק לגביה את כמות החיפושים. האפשרות הזאת מוגבלת לעד 10 רשימות בכל 24 שעות – זה דיי והותר, גם אם יש לכם סוכנות פרסום.

בגירסה החינמית תוכלו להשתמש כמה שתרצו בלי אפילו להירשם, אבל יש לה מספר מגבלות בכול הקשור ל:

 • מספר ביטויי החיפוש המוצגים,
 • נתוני הביטוי: עלות לקליק, רמת תחרותיות,
 • אפשרויות הסינון והמיון.

הפיתוי לעבור מתוכנית חינם לתוכנית בתשלום הוא הכפלה פי 2 של מספר ביטויי החיפוש המוצגים. בטבלת ההשוואה שערכתי בהמשך מאמר זה תוכלו לראות האם זה כך.

Keywordtool בגירסת חינם
בגירסת חינם של keywordtool.io ניתן לראות את ביטוי החיפוש אך לא את מספר החיפושים, עלות לקליק ורמת תחרותיות – כל אלה מטושטשים כי זאת הגירסה בחינם
Keywordtool.io


עתה נעבור אל כלי מילות מפתח נוסף.

keywordShitter

כלי מחקר מילות מפתח אולי הכי נקי, כלומר חסר  אפשרויות, כזה הוא ה- KeywordShitter ובשמו העברי: "%&$# מילות מפתח".
KeywordShitter

אתם למעשה כותבים ביטוי חיפוש, לוחצים Shit Keywords! והכלי מתחיל את עבודתו האיטית, איטית מאוד. תצטרכו לחכות הרבה זמן, יחסית ל- כלי מילות מפתח אחרים, עד שיוצגו כל התוצאות. התוצאות יוצגו בקפיצות ונדרשת סבלנות.

KeywordShitter

hypersuggest

כמו כל כלי מחקר מילות מפתח, מקלידים ביטוי חיפוש בוחרים מדינה ושפה, לוחצים "התחל" ומקבלים רשימה ארוכה של מילות מפתח. ב- hypersuggest החליטו לחלק את הרשימה הארוכה למספר רשימות משנה להם הם נתנו שמות כמו Reverse ו- Normal. הרעיון הוא שאם אתם נותנים ביטוי, המשמעות של Reverse היא שהכלי מציע ביטויים שלאוו דווקא מתחילים במה שאתם הקלדתם, אבל הביטוי שהקלדתם הוא חלק מהביטוי שהכלי מציע. המילה normal מתייחסת לכך שההצעות שתראו כולן יתחילו בביטוי החיפוש שהקלדתם.

נראה לי שמפתחי האתר הם גרמנים, כי למה להם לבחור בגרמניה ובגרמנית כברירות המחדל של הכלי? אל דאגה. כלי מילות מפתח זה יודע גם עברית.
hypersuggest

Seo Chat Suggest Tool

כמו כל כלי מחקר מילות מפתח, מקלידים ביטוי חיפוש, בוחרים את המנוע המתאים ולוחצים Search, אבל seo chat suggest tool לקחו את זה שני שלבים קדימה. שני לחצים 2 לחצנים: האחד, Run Part 2 Bulk Suggest והשני Run Part 3 Bulk Suggest מאפשרים הגדלת ההיצע.

לא ברור לי מה ההבדל בין Run Part 2 לבין Run Part 3 וגם לא ברור תוספת המושגים בין החיפוש הראשוני לבין Run Part 2. אז עד שאגלה, אני מציע לכם לעשות חיפוש ראשוני, לסמן את התוצאות באמצעות select All וללחוץ על לחצן Run Part 2. פעולה זו, בדרך כלל, מוסיפה עוד הרבה ביטויים לרשימה הראשונית.

seochat suggest Tool

כאשר לוחצים על Run Part 3 Bulk Suggest מופיעה טבלה אבל מה רבה היתה אכזבתי שהטורים של CPC ושל Search Volume היו N/A – בקיצור – אין נתונים, וחבל!

חשבתי שאולי אם ארשם בחינם לאתר, אוכל לצפות במחיר קליק ובנפח החיפוש, אבל דבר לא עזר ולא הצלחתי להבין למה הם מציגים CPC שאין להם בכלל כוונה להראות נתון זה.

הכלי פשוט להפעלה, אין בו הרבה אפשרויות: לא ניתן למשל לבחור מדינה או שפה ואיך הביצועים שלו בהשוואה לכלים אחרים תוכלו לבדוק בהמשך.
seo chat suggest tool

טבלת השוואה בין מאפיינים / תכונות

טבלת ההשוואה הבאה יכול לעזור לכם לבחור כלי מילות מפתח המתאים לכם. אם למשל אתם רוצים לערוך מחקר מילות מפתח ביוטיוב, מנוע החיפוש השני הגדול בעולם, תוכלו למצוא את כלי מילות המפתח המתאימים באמצעות הטבלה. במקרה זה אגלה לכם שרק 4 מתוך 6 הכלים שנסקרים במאמר זה מספקים תוצאות מ- YouTube.

כלים עבור מחקר מילות מפתח - חלק 1

כלים למחקר מילות מפתח - חלק 2

להורדת הטבלאות PDF

מחקר השוואתי בין כלי מילות מפתח המשווה בין מספר הביטויים שמצא כול כלי וכלי

ערכתי מחקר השוואתי בין 6 כלי מילות מפתח שנסקרו במאמר זה. בדקתי 4 ביטויי מפתח מתחומים שונים ובנפחי חיפוש שונים ואלו הם:

 • כאבי בטן
 • מפוח לגג רעפים
 • הפלגה זוגית
 • טיפול רגשי לילדים

בכלים בתשלום חילקתי את הרשימה לשתי קבוצות:

קבוצה אחת, לה קראתי Phrase, שבה ביטוי החיפוש נמצא בכול אחד ואחד מהביטויים שהוצגו,

קבוצה שנייה: ביטויי חיפוש קשורים שלא מופיע בהם ביטוי החיפוש אותו חיפשתי. לקבוצה זו קראתי Related.

לא ערכתי בדיקה לגבי איכות רשימות מילות המפתח הקשורות Related.

תוצאות חיפושים בכלי מחקר מילות מפתח

עוד כלים עבור מחקר מילות מפתח

Ubersuggest

UbersuggestNeil Patel לקח את Ubersuggest צעד אחד גדול קדימה שכולל לא רק שדרוג ויזואלי אלא גם עושר גדול יותר של נתונים ובכך הוא הרחיב את היריעה.

הגרסה החדשה והבהחלט לא אחרונה, טובה יותר, עשירה יותר והיא ניתנת לשימוש חינם.

אני לא רואה טעם לחפור בעבר אז בואו נצלול יחדיו לתוך Ubersuggest גרסה 3.0 .

סקירה כללית של מילות מפתח

מחקר מילות המפתח מחולק לשלושה חלקים עיקריים:

 1. סקירה כללית,
 2. רעיונות למילות מפתח,
 3. ניתוח SERP

סקירה כללית על מילות מפתח

החלק הראשון הוא גרף המנתח את נפח החיפוש לאורך זמן של מילת מפתח אותה רשמת והיא גם שמופיעה ראשונה בטבלת מילות המפתח.

הסקירה נראית כך:

מבט כללי על תוצאות מחקר מילות מפתח ubersuggest
מבט כללי על תוצאות מחקר מילות מפתח ubersuggest

תרשים מילות מפתח

ניתן לראות את נפח החיפוש עבור כל מילת מפתח בכל ארץ ושפה במהלך 12 החודשים האחרונים.

למעשה, פרט להסתכל על הגרף הזה לא ניתן לעשות דבר גם לא לשנות את החודשים המוצגים – 12 חודשים, זה מה שיש.

באמצעות התרשים אפשר לראות את התנהגות מספר החיפושים מידי חודש לאותה מילת המפתח: האם היא צוברת או יורדת בפופולריות או אם יש לה עונתיות.

בנוסף לכך, מעל התרשים נמצאים 4 מספרים שיכולים לעזור לך במחקר מילות המפתח:

 • Search Volume – מספר החיפושים הממוצע בחודש
 • SEO Difficulty – רמת קושי בקידום אורגני בגוגל
 • Paid Difficulty – רמת קושי בקידום ממומן בגוגל אדס
 • Cost Per Click – CPC – עלות לקליק

ציוני הקושי הם בין 1 ל 100. ככל שמספר זה יהיה גבוה יותר כך קשה יותר להתחרות על אותה מילת מפתח וההיפך.

רעיונות למילות מפתח

החלק השני, מתחת לגרף, של מחקר מילות המפתח הוא סעיף הרעיונות המכיל מאות מילות מפתח וגם מידע שהוא מעבר למספר החיפושים וכל זאת ניתן חינם.

הטבלה שמתחת לגרף מצומצמת במספר מילות המפתח המוצגות ולכן זה זמן טוב ללחוץ על הלחצן View All Keyword Ideas או ללחוץ על הלחצן בסרגל האנכי שמאל:

ubersuggest רעיונות למילת מפתח
בחירה בתפריט השמאלי כדי לראות את כל הרעיונות למילות מפתח

רעיונות למילות מפתח

הרשימה מכילה רעיונות למילות מפתח, לפעמים עשרות ולפעמים מאות, תלוי כמובן בביטוי החיפוש שהקלדת.

Ubersuggest רעיונות למילות מפתחהנתונים מגיעים מגוגל וכך מתאפשר לך לקבל רשימה מקיפה של מילות מפתח פוטנציאליות שייתכן שתרצה לפרסם או לקדם.

בדומה לסעיף הסקירה הכללית, תוכל גם לראות נתוני נפח עבור כל מילת מפתח וכן עלות לקליק (CPC – Cost Per Click), קושי בקידום בתשלום (PD – Paid Difficulty) וקושי בקידום אורגני (SD – SEO Difficulty).

כעת, בצד ימין של הדוח 'רעיונות למילות מפתח', תראה את כל האתרים שמדורגים ב -100 המובילים עבור מונח זה.

זה העושר של הכלי שלא מצאתי בשום כלי אחר.

אם תסתכלו יחד איתי בעמוד רעיונות למילות מפתח, בטבלה משמאל, תראו כי לביטוי "שמלות כלה" יש 9,900 חיפושים מידי חודש.

אם תסתכלו בטבלה מימין, תוכלו לראות שהתוצאה הראשונה קיבלה 3,678 ביקורים (הערכה), התוצאה השנייה 1,960 וכך הלאה.

באופן כזה תוכלו לראות את התוצאות האורגניות לכל ביטוי מפתח.

אם למשל, אני רוצה לראות את התוצאות האורגניות לביטוי "חליפות חתן", כל מה שצריך לעשות, זה ללחוץ על הביטוי "חליפות חתן" בטבלה משמאל והטבלה הימנית תתעדכן בהתאם.

ubersuggest keywords מילות מפתח
בוחרים מילת מפתח בטבלה משמאל ורואים את התוצאות האורגניות מימין

בטבלה הימנית של תוצאות החיפוש בגוגל, בנוסף להצגת הביקורים המשוערים המבוססים על הדירוג, תראה גם כמה שיתופים ברשתות החברתיות קיבלה כל תוצאה וכן ציון דומיין.

כאשר אתה בודק מילות מפתח, תוכל לראות את המאמרים הפופולריים ביותר בנושא זה על סמך תנועת חיפוש ושיתופים ברשתות החברתיות בדומה למה שמציע Buzzsumo.

ציון דומיין (אתר) הוא מדד בין 1 ל -100. ככל שהמספר גבוה יותר, הדומיין סמכותי יותר ולכן התחרות כנגדו צפוייה להיות קשה יותר.

מדד השיתופים ברשתות החברתיות, יכול לציין עד כמה אנשים אהבו את אותה תוצאה / דף אינטרנט מסוים. אם יותר אנשים חולקים עם חבריהם את הדף, כנראה שיש בו משהו טוב.

התכונה הלפני אחרונה בדוח הרעיונות של מילות מפתח היא הסינון.

מסננים

כאן תוכל לסנן את תוצאות מילות המפתח בהתאם לפרמטרים השונים:
Google Suggest
Google Ads
מספר חיפושים
עלות לקליק
קושי בקידום ממומן
קושי בקידום אורגני

כדי לראות את המסננים יהיה עליך להפעילם כך:

ubersuggest filters
הפעלת מסננים למילות מפתח

בנוסף, באמצעות המסננים תוכל לבקש לכלול Include מילות מפתח או לבקש שלא לכלול Exclude מילות מפתח שבתוכן יש רצף תווים.

Ubersuggest פילטרים למילות מפתחלביטוי "שמלות כלה", כלי מחקר מילות המפתח Ubersuggest הציג לי 763 תוצאות.

כאשר הפעלתי מסננים וביקשתי שלא לכלול את הביטוי "שמלות ערב" התקבלו 449 תוצאות.

אם יש הרבה תוצאות, תוכל לבצע אי הכללה או לכלול מונחים או ביטויים מסוימים. זה יעזור לך לסנן את התוצאות אפילו מהר יותר.

לאחר הפעלת המסננים ולחיצה על Apply: נסגר טופס המסננים, טבלת מילות המפתח מתעדכנת מספר ההצעות נשאר ללא שינוי – שים לב!

עכשיו תשאל/י אותי: איך אתה יודע את מספר התוצאות לאחר הסינון?

שאלה יפה!

ובכל, לחצתי על הלחצן Copy to Clipboard מה שמביא אותי לתיאור התכונה האחרונה בדף רעיונות מילות המפתח והיא אפשרות לייצוא הנתונים.

ייצוא רעיונות מילות מפתח

לפניך עומדות 2 אפשרויות:
האחת, לייצא לקובץ CSV – ייצוא כל נתוני הטבלה
השנייה, להעתיק ללוח ואז להדביק באקסל או וורד או פנקס רשימות – ייצוא של מילות המפתח בלבד.

נכון לתאריך 25 לספטמבר 2018 התמיכה בעברית אינה מושלמת. הכלי "מבין" עברית, אפשר לבצע בו מחקר מילות מפתח בעברית עם מיקוד לשפה העברית ולישראל, אבל היצוא לקובץ CSV מניב תוצאות בג'יבריש – זה נכון במחקר מילות מפתח וזה נכון בדף תוצאות החיפוש של גוגל.

יש פתרון לג'יבריש!

פעלו לפי ההוראות ותוכלו לראות את תוצאות מחקר מילות המפתח של Ubersuggest בעברית:

למשתמשים באקסל (למשתמשים בגיליונות גוגל Google Sheets ההסבר בהמשך)

1. שנו את סיומת הקובץ מ- csv ל- txt
2. היכנסו לאקסל
3. לחצו פתח
4. בחלונית הפתיחה תראו רק גיליונות עבודה xls ו- xlsx ולא txt. לכן, בחרו ב- All fles (*.*) מעל הלחצן פתח
5. סמנו את הקובץ שהורדתם מ- Ubersuggest (רמז: שם הקובץ מתחיל במילה Ubersuggest ואחריה מילת המפתח שלכם)
6. בחלונית הראשונה של 'אשף ייבוא טקסט שלב 1 מתוך 3', מקור הקובץ הוא 65001: Unicode UTF-8 ואם זה משהו אחר, אז בבקשה תבחרו את מה מה שרשמתי קודם: 65001: Unicode UTF-8
7. לחצו הבא >
8. עכשיו אתם בחלונית 'אשף ייבוא טקסט – שלב 2 מתוך 3' אבל בשבילכם הוא יהיה גם האחרון. הבטחה שלי.
9. לחצו על תיבת הסימון עם הסימן וי ליד 'טאב' כדי לבטל את הבחירה
10. לחצו על תיבת הסימון ליד המילה 'פסיק' כדי לסמנה
11. בטבלה למטה הטקסט מסתדר בעמודות, נכון? אם לא, לחצו על "הקודם" ועברו לשלב 6, אם כן הטקסט מסתדר בעמודות, המשיכו לסעיף 12
12. לחצו על סיום

והנה כל תוצאות מחקר מילות מפתח לפניכם ובעברית.

למשתמשים בגיליונות גוגל Google Sheets

1. פתחו את גיליונות גוגל
2. בתפריט File בחרו Import
3. בתפריט העליון של חלונית Import file לחצו על Upload
4. גררו את הקובץ או לחצו על Select a file from your computer
5. בחלונית Import file בקבוצת Import location סמנו את אחת האפשרויות המתאימה לכם, בדרך זה Create new spreadsheet או Replace current sheet
6. בקבוצה השנייה Seperator type בחרו Comma
7. בקבוצה השלישית Convert text to numbers and dates בחרו Yes
8. לחצו על Import data

כפי ששמתם לב, לדף רעיונות למילות מפתח יש 2 צדדים ועד כה דיברתי רק על הצד השמאלי.

עכשיו זה הזמן לדבר על צד ימין.

ניתוח SERP

ניתוח דף תוצאות החיפוש של גוגל SERP מראה תצוגה פשוטה של ​​100 האתרים המובילים המדורגים עבור כל מונח נתון שנבחר בטבלה מילות המפתח מצד ימין.

אם תרצו לראות ובגדול את התוצאות האורגניות, תוכלו ללחוץ על הלחצן בסרגל משמאל וזה מה שתראו:

ubersuggest SERP ניתוח תוצאות אורגניות
תוצאות אורגניות SERP בדף תוצאות החיפוש של גוגל עבור מילת מפתח

טבלת התוצאות האורגניות מחולקת לטורים:
Rank מיקום: מ- 1 עד 100
SEO Title ו- URL: כותרת וכתובת אתר כפי שהופיעו בדף תוצאות החיפוש של גוגל
Root Domain זה למעשה שם הדומיין כפי שהופיע ב- URL בטור הקודם
EST. Visits – מספר מוערך של מבקרים באתר בממוצע בחודש
Social Shares – מספר שיתופים של אותו דף
Domain Score – מספר מ- 1 עד 100 המציין את ציון האתר בשקלול מספר רב של פרמטרים כמו שמציגים כלים רבים ואחרים וביניהם ahref, majestic ואחרים.

כאשר אתה בודק מילות מפתח, תוכל לראות את המאמרים הפופולריים ביותר בנושא זה על סמך תנועת חיפוש ושיתופים ברשתות החברתיות (בדומה ל- Buzzsumo).

כלי מחקר מילות מפתח Ubersuggest 3.0 נותן הרבה יותר מאשר מילות מפתח ויכול להיות כלי עזר למי שעוסק במחקר מילות מפתח הן לצורכי פרסום והן לצורכי קידום אורגני.

קרא עוד על Ubersuggest 3.0

WordStream's Free Keyword Tool

WordStream's Free Ketword Tool יעזור למצוא למצוא מילות מפתח שיביאו לך תנועה בקידום אורגני SEO והן בקידום ממומן PPC באמצעות Google Ads על ידי הספקת רעיונות מדויקים וממוקדים לפרסום.

כלי מילות המפתח של WordStream פועל בעברית למרות שלא ניתן לבחור את ישראל כמדינת היעד.

כלי מילות מפתח של WordStream

מצא רעיונות עבור מילות מפתח

למעשה בכלי מילות מפתח של WordStream צריך להקליד רק ביטוי מפתח וזהו. לא צריך לבחוק תעשיה, זה לא חובה, ואין צורך בבחירת מדינה, גם זאת איננה בחירת חובה.

בחירה בתעשייה ו/או במדינה עשוייה לשפר את מיקוד התוצאות – לבחירתך.

סינון התוצאות לפי תעשיה אמנם מקטין את מספר מילות המפתח שיציע לך הכלי, יקטין את נפח החיפוש, יציג נתונים אחרים עבור התחרות והעלות לקליק בהשוואה לחיפוש ללא סינון, אבל התוצאות יהיו הרבה יותר רלוונטיות עבורך.

ניתן לסנן את התוצאות שלך על ידי בחירה באחד מתוך 24 ענפי תעשייה, כולל: ביגוד, אמנות ובידור, כלי רכב, יופי וכושר, ספרים וספרות, עסקים ותעשייה, מחשבים ואלקטרוניקה, בנקאות, מזון ומשקאות, צעצועים ומשחקים, בריאות תחביבים ופנאי, בית וגן, אינטרנט וטלקום, עבודה וחינוך, משפט ומדיה, חדשות ופרסומים, משפחה וקהילה, מתנות, חיות מחמד ובעלי חיים, נדל"ן, מסחר, ספורט וכושר, נסיעות ותיירות.

תוכל לסנן את תוצאות מילות המפתח ואת נתוני נפח / הביצועים מבחינה גיאוגרפית – לבחור באחת מבין 23 ארצות, כולל: אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, ברזיל, קנדה, צ'כיה, דנמרק, צרפת, גרמניה, הודו, איטליה, יפן, מקסיקו, הולנד, נורווגיה, פולין, רוסיה, ספרד, שוודיה, שוויץ, טורקיה, בריטניה או ארצות הברית.

ישראל? לא מופיעה, אבל כן ניתן לחפש ביטויים בעברית.

כאשר חיפשתי "שמלות כלה" הוצעו לי 700 תוצאות. יפה!

מצא רעיונות למילות מפתח על פי כתובת אתר

לכלי של WordStream אפשר להקליד כתובת אתר במקום מילת מפתח כדי לקבל מאות תוצאות רלוונטיות של מילות מפתח.

הקלדתי דומיין של אתר בספרדית וקבלתי 599 מילות מפתח.

לכל מילת מפתח יש ציון תחרות Competition, מחיר משוער לקליק וציון הזדמנות Opportunity Score שיכולים לעזור לך להפיק את המירב מתקציב השיווק שלך.

את רשימת מילות המפתח המלאה ניתן לייצא בפורמט CSV ולהמשיך לעבוד ולטייב את הרשימה באמצעות אקסל או גיליונות גוגל.

אני לא מציע לקחת את הרשימה כמו שהיא AS IS, לעשות לה Copy & Paste יש לתוך קבוצת מודעות במערכת הפרסום של גוגל. זה לא נכון עבור WordStream וזה לא נכון בהתייחס לכל כלי אחר של מילות מפתח.

הפיתוי לעשות Copy & Paste גדול, אבל זהו מסוג קיצורי הדרך שיעלה לך הרבה כסף.

ראה הוזהרת!

כלי מילות מפתח של WordStream, נתמך על ידי Google

כלי מילות המפתח החינמי של WordStream משתמש בנתוני חיפוש עדכניים ביותר של Google, כך מצהירים ב- WordStream.

קשה לי להאמין שגוגל איפשרה ל- WordStream גישה לבסיס הנתונים, אבל גם אין לי דרך לסתור זאת.

התוכנה והשירותים של WordStream מסייעים לעסקים וגופים להפסיק לנחש איזה מילות מפתח מחפשים קהלי היעד שלהם, כך שאתה עשוי לקבל הרבה יותר מתקציב השיווק שלך.

WordStream טוענים כי הם משפרים את הכלי כל הזמן, עם יותר תכונות, יותר נתונים, ומידע בלעדי כדי לעזור לך לנהל, לייעל ולהרחיב קמפיינים שיווקיים בחיפוש.

רוצה לדעת עוד על כלי מילות המפתח החדש והמשופר של WordStream? המשך לקרוא!

למה להשתמש בכלי מילות המפתח של WordStream ללא תשלום לביצוע מחקר מילות מפתח?

מחקר מילות מפתח הוא אחד הצעדים הראשונים והכי קריטיים בכל מסע פרסום שיווקי, אורגני או בתשלום.

חלק מהכלים הניתנים חינם מציעים תוצאות מוגבלות ותועלת מוגבלת, במיוחד כשמדובר מחקר מילות מפתח עבור PPC.

כדי להביא תנועה של לקוחות ממנוע החיפוש גוגל, אם באמצעות חיפוש אורגני SEO או מודעות חיפוש בתשלום PPC, אתה צריך את מילות המפתח הנכונות.

כלי מילות המפתח של WordStream מציע לצד מאות תוצאות רלוונטיות של מילות מפתח, מידע נוסף כגון: רמת התחרות, עלות לקליק וגם מדד הזדמנויות והכל ניתן חינם!

אבל זה לא מספיק.

מחקר חד-פעמי של מילות מפתח אינו מספיק ויש לחזור ולרענן את המחקר מידי פעם גם בגלל שגוגל מדווחים כי 15% מהחיפושים הם חיפושים חדשים שלא חיפשו אותם בגוגל בעבר.

"There are trillions of searches on Google every year. In fact, 15 percent of searches we see every day are new"

משמעות הדבר הוא שיש לנו בעלי עסקים ומשווקים באינטרנט עוד הרבה עבודה לעשות כדי לקדם את האתר שלנו בגוגל.

תהליך הרחבת רשימות מילות המפתח הוא פעולה מתמשכת.

כדי להניע את תנועת מנועי החיפוש, אם באמצעות חיפוש אורגני או פרסומות בחיפוש בתשלום, אתה צריך את מילות המפתח הנכונות, וכן תהליך להרחבת רשימות מילות המפתח שלך לאורך זמן. שם מגיע הכלי החופשי שלנו.

כלי מילות המפתח של WordStream מציע לך מאות תוצאות רלוונטיות של מילות מפתח, וכן מידע נוסף הניתן לפעולה, כגון רמת התחרות והעלות לקליק, הכל בחינם!

כיצד פועל כלי מילות המפתח החינמי של WordStream?

פשוט הקלד מילת מפתח. אינך חייב לבחור תעשייה וגם אין צורך לבחור מדינה, אם כי בחירה בתעשיה ו/או מדינה ימקדו את מילות המפתח שתקבל.

בתגובה תקבל רשימה של מילות מפתח הקשורות למה למילת המפתח שהקלדת, כולל מילות מפתח זנב ארוך.

תוכל גם להזין כתובת אתר כלשהו, למשל אתר של המתחרה שלך, כדי לקבל הצעות למילות מפתח ורעיונות לפי הקשר, אבל תזכור שמילות המפתח האלה משמשות את המתחרה שלך בקידום אורגני ולאוו דווקא בקידום ממומן.

הכלי מציג את 10 מילות המפתח המובילות מיד. כדי לקבל את הרשימה המלאה של מילות המפתח, יש להזין את כתובת הדוא"ל שלך, ו- WordStream ישלחו לך את רשימת מילות המפתח המלאה בדוא"ל – השירו ניתן חינם!

אבל אתה הרי לא תסתפק בכך, נכון?

ובכן WordStream מאפשרת לך לצפות בכל מילות המפתח, כולל רמת תחרות, מחיר משוער לקליק וציון הזדמנות על ידי כך שתחבר את חשבון Google Ads שלך אל WordStream.

עליי לציין שזהו הכלי היחיד, שידוע לי, שמבקש חיבור חשבון גוגל כדי לאפשר לך צפייה בנתונים. כלים אחרים הניתנים חינם מסתפקים ברישום פשוט של שם ומייל.

מהם המאפיינים הייחודיים של כלי מילות המפתח החינמי של WordStream?

אתה לא רוצה רק מילות מפתח – אתה רוצה מידע שיעזור לך בתחרות, ספציפי לתעשייה, מידע שיסייע לך לקבוע סדר עדיפויות ולנצל את תקציב השיווק שלך בדרך מיטבית.

לכלי מילות המפתח של WordStream יש נתונים שעוזרים למשווקים למקד את רשימת מילות המפתח לתעשייה ולמדינה ואז אתה יודע שרשימת מילות המפתח שלפניך היא סופר רלוונטית למה שאתה צריך.

בנוסף, מדד או ציון ההזדמנויות הוא פרמטר ייחודי של WordStream שמחושב לפי מנגנון פרטי של WordStream המעריך עד כמה ביטוי המפתח הזה הוא הזדמנות עבורך המפרסם.

WordStream מציינים כי ציון הזדמנות מדגיש את ההזדמנויות הטובות ביותר למילות מפתח ומציעים לתת עדיפות לתוכן באתר ולמסעות פרסום שממקדים למילות מפתח עם ציון הזדמנות גבוה יותר, שכן למילות מפתח אלה יש את הסיכויים הגבוהים ביותר להביא תוצאות עבור העסק שלך!

אי-אפשר להתייחס לציון ההזדמנויות בפני עצמו וראוי לשקול את ההזדמנות גם מול ציון התחרות וכמו תמיד להוסיף לעניין 2 דברים חשובים:

 1. Common Sense ו-
 2. הגיון בריא.

איי, זה בעצם אותו דבר!

בנוסף, הקישור של חשבון Google Ads שלך לכלי מילות המפתח של WordStream יאפשר לך לקבל נתונים נוספים שיהפכו את העבודה שלך לקלה יותר.

מקורות נתונים עבור כלי מילות המפתח של WordStream

מילות המפתח ונתוני נפח החיפוש של הכלי מגיעים באמצעות Google keyword API. ציון ההזדמנות מחושב באמצעות האלגוריתם הקנייני של WordStream כדי לעזור לך לקבוע את סדר העדיפויות של העבודה שלך על ידי הצגת ציון הזדמנויות שיאפשר לך התמקדות בהזדמנויות הטובות ביותר האפשריות למילות מפתח.

כלים נוספים שיעזרו לך במחקר מילות מפתח

אני ממליץ לך לעיין במדריך שכתבתי בנושא מילים שליליות.

כלי מילות המפתח השליליות של WordStream יעזור לכם למצוא מילות מפתח לא רלוונטיות, המבזבזות את תקציב PPC שלך, פוגעות באחוזי ההקלקה שלהם ועל ידי כך פוגעות בהערכתו של גוגל אליכם בתור מפרסמים, דבר שבסופו של דבר יגרום לכך שמחיר הקליק יהיה גבוה יותר.

מילים שליליות

WordStream טוענים שהכלי שלהם יכול לעזור, אז ניסיתי, אבל לפני שאני מספר לכם את מה שקיבלתי, בואו נחשבו רגע יחד.

נניח uיש לי סלון לשמלות כלה ואני מפרסם את מילת המפתח 'שמלות כלה'. העיצובים אצלי עולים החל מ- 6,000 שקלים.

הנה כמה רעיונות שאני מציע לאותו בעל עסק או משווק בחיפוש של שמלות כלה לגבי מונחים ברשימת המילים השליליות: חינם, ללא תשלום, בזול – עד כה זה מובן? אז בואו נמשיך

גם מילים כמו: ויקיפדיה, היסטוריה, מוזיאון ימצאו מקום נכבד ברשימת מילות המפתח השליליות כי מי שמחפש "שמלות כלה ויקיפדיה" מן הסתם עורך מחקר אוניברסיטאי. "שמלות כלה ויקפדיה" זה לא ביטוי שמחפשת צעירה שעומדת להתחתן. מסכימים איתי?

שמות מתחרים היא סוגייה אחרת בענין מילים שליליות וזה לא המקום לפתח את הנושא.

WordStream מציעים גם כלי מילות מפתח שלילי וכלי עבור קיבוץ מילות מפתח:

מקבץ מילות המפתח Keyword Grouper לוקח רשימה של מילות מפתח ומייין אותם באופן אוטומטי באשכולות של מילות מפתח קשורות. אם יש לך רשימה לא ממוינת של מילות מפתח מכלי מילות מפתח אחר, תוכל למיין אותן בקלות לקבוצות מילות מפתח שמוכנות לשימוש במסעות הפרסום שלך ברשת החיפוש.

LSIgraph

LSIgraph מתיימר להיות כלי מחקר מילות מפתח ראשון בעולם שמבין חיפוש סמנטי Semantic Search וגם את כוונת המשתמש User Intent.

הגירסה בתשלום נותנת תוצאו חלקיות בעוד מנוי בתשלום של 27 דולר לחודש או 76 דולר לשנה וחבילת בונוסים מכובדת, מאפשר הרבה יותר, כמו למשל: מספר חיפושים, מגמות חיפוש, עלויות לקליק ועוד.

בחיפוש מונחים בעברית, הכלי הזה, איך לומר, חלש מאוד ובמרבית הביטויים שרציתי להיעזר בו, קבלתי את התשובה:

LSI keywords are semantically generated keywords.
Depending on the popularity of the keyword, some keyword might not have enough data for us to populate its LSI keywords.

בחיפוש מונחים בעברית, הכלי הזה, איך לומר, חלש מאוד ובמרבית הביטויים שרציתי להיעזר בו, קבלתי את התשובה:

LSI keyword not found.

LSI keywords are semantically generated keywords.

Depending on the popularity of the keyword, some keyword might not have enough data for us to populate its LSI keywords.

LSIgraph keyword search

במונחים באנגלית, הכלי הזה תותח!
כך למשל, כאשר חיפשתי wedding dress בגירסת החינם הוא הציע לי גם את הביטויים הבאים:

bridal dress

dresses for after the wedding

bridesmaid dresses

ball gowns for brides

inexpensive bridesmaid dress

ממש לא ברור לי למה הכלי LSIgrpah הציע לי הרבה מאוד ביטויים עם המילה pakistan כמו למשל:
pakistani wedding dresses

Keyword Discovery

הכלי הזה ממש לא מבין עברית ולא נותן תשובות לכלל לחיפושים בעברית.

האתר מציע דוחות של מילות מפתח שהם מכינים עבורך מתוך בסיס הנתונים העצום שיש ברשותם.

רוב בעלי האתרים יכולים לומר מהן מילות המפתח הפופולריות ביותר בנישה שלהם, איתם הם רוצים לבנות אתר סמכותי שגוגל ידרג.

keyword discovery tool

השאלה היא כמה משאבים הם מוכנים להשקיע במחקר מילות מפתח?

מחקר מילות מפתח הוא דבר הצורך משאבים של זמן וכסף (עבור רכישת כלים) ויכול, בסופו של דבר, להיות דבר יקר.

אם אתה פריק נתונים keyword discovery מציע את הנתונים המקיפים ביותר הזמינים, המאפשר לך לנתח את הנישה שלך לפרטים הקטנים ביותר.

זה מה שהכלי keyword Discovery מציע:

 • הנתונים נאספים מתוך מאתיים מנועי חיפוש, כולל Google, Yahoo ו- MSN – לי לא ברור למה זה נחוץ!?!
 • כולל מילות מפתח מ- eBay, אמזון, ואתרי קניות אחרים בעזרתם תוכל לראות מוצרים שאנשים רוצים לקנות
 • פילוח של מילות מפתח עבור ארצות ספציפיות, כגון ארה"ב, אוסטרליה, גרמניה, בריטניה, קנדה ועוד
 • חיפושים מאתרי חדשות כגון: Google ו- CNN

עושה רשום שאף אחד מהמתחרים של Keyword Discovery לא מתקרב לכל כך הרבה נתונים. הם מציעים את התוצאות המקיפות ביותר.

והתענוג הזה עולה כסף והרבה.

Keyword Discovery הוא כנראה כלי מילות מפתח הטוב ביותר בשוק בין כלי המחקר, אבל הוא גם הכי יקר. Enterprise API עם כל האפשרויות עולה 4,455 דולר בשנה.

למרבה המזל, יש כמה אפשרויות זולות יותר. המנוי הסטנדרטי שלהם הוא רק 69.95 $ לחודש. אם אתה מוכן להירשם לשנה שלמה מראש, המחיר מגיע ל 599.95 דולר שהם 49.95 דולר לחודש.

כך או כך, זה קצת יותר יקר מאשר המתחרים שלה, אבל השאלה היא, זה שווה את זה?

Keyword.io

מאוד מזכיר את keywordtool.io וגם הוא מציגת את ההשלמה האוטומטית של גוגל.

חיפושים בעברית הניבו רשימות ארוכות של מילות מפתח רק שיהיה עליכם לבחור את המדינה הנכונה ואת השפה. שימוש לב, לישראל יש en ויש iw.

הכלי מציע חיפוש מילות מפתח גם באתרים אחרים כמו fiverr, alibaba, ebay ואחרים, אבל שם לא תמיד יש ייצוג לישראל ולשפה העברית – שימו לב.

keyword.io

זהו כלי חינמי, אבל דורש הרשמה. כך למשל תוכלו לראות הצעות מילות המפתח, אבל ברגע שתרצו לייצא אותן, יהיה עליכם להרשם.

בעזרת keyword.io תוכל לפלטר את רשימת מילות המפתח שמציע לכם הכלי ולבחור מה כן לכלול ביצוא הרשימה.

הגירסה בתשלום תיתן לכם יותר נתונים כמו: מספר חיפושים, עלות לקליק, גישה ל- 11 מקורות, מילות מפתח זנב ארוך ועוד וכל זה במחיר של 49 דולר לחודש.

למי שרוצה, יש גם תוכנית ב- 29 דולר לחודש שתציג לכם הכל למעט מספר חיפושים ומחיר לקליק – לבחירתכם.

אחד הכלים המעניינים הוא COMMON QUESTIONS IDEA GENERATOR באנגלית כמובן שיכול עזור לכם לבנות רשימות של שאלות שכיחות שאנשים שואלים.

השאלות השכיחות נאספו מתוך מאגר הנתונים עצום, מויינו ונותחו ונבנו 20 משפטי שאלה כמו תבנית שיש לצקת לתוכנה את הדבר אותו אנשים מחפשים.

כלי קטן זה יכול לשרת אתכם עבור סיעור מוחות, תובנות עבור התנהגות המשתמש וסתם בשביל הכייף ומה גם שהוא מוצע לכם בחינם. תהנו!

Keyword Tool Dominator

KTD הוא למעשה שאוסף של כלים לחיפוש מילות מפתח במספר ערוצי שיווק. הוא מציע פתרונות עבור מילות מפתח זנב ארוך, הצעות מילות מפתח בזמן אמת, דירוג מילות מפתח, ועוד.

בבדיקה שלי, כלי מילות המפתח האוטומטי של Google השלימו במהירות 111 תוצאות. כמו גם את מסדי הנתונים הנפוצים (אמזון, YouTube, בינג, eBay), כלי זה מאפשר לך לחפש ב- Etsy ובקניות ב- Google. אבל אתה מוגבל ל- 3 ליום לכל מסד נתונים, אלא אם כן אתה נרשם בחינם.

keyword toold dominator

את הכלי ניתן להוריד למחשב שלך כאשר החבילה המלאה עולה 99.99 דולר ואילו רק כלי מילות מפתח לאמזון עולה 49.99 דולר. יש גם כלים אחרים ונפרדים עבור eBay ו- Eysy המתחילים מ- 29.99 דולר.

עיין ברשימה שבהמשך של חלק מהתכונות של דומינטור כלי מילות המפתח.

אז מה מציע KTD?

 • שימוש ללא הגבלה בזמן אמת בקבלת הצעות למילות מפתח
 • חיפושים יומיומיים ללא הגבלה
 • הורדות ללא הגבלה של מילות מפתח
 • דירוג מילות מפתח לפי פופולריות
 • מילות מפתח זנב ארוך
 • עדכונים לכל החיים
 • אין מנוי חודשי או עמלות נוספות

כל ההצעות של מילות המפתח המוצגות מאוחזרות בזמן אמת משירות ההשלמה האוטומטית המתאים של Google, אמזון, eBay, בינג, וכדומה.

KTD לא אומרים בדיוק כמה פעמים הם מעדכנים את הצעות מילות המפתח עבור שירותי ההשלמה האוטומטית, אבל עושה רושם שהם מעודכנים דיי מהר.

הנתונים מתוך שירותי ההשלמה האוטומטיים של Google, Amazon, eBay ו- Bing אינם מספקים מידע על נפח החיפוש עבור הצעות למילות מפתח.

KTD מאפשרים עד 3 חיפושים ביום, ללא רישום. ניתן לבצע הורדה חינם, מבלי הצורך להירשם.

מה זה מחקר מילות מפתח?

מחקר מילות מפתח הוא תהליך למציאת הביטויים שלקוחות מחפשים ושאותם אנחנו רוצים לקדם באתר שלנו באופן אורגני או בפרסום ממומן בגוגל.

איך עושים מחקר מילות מפתח?

מחקר מילות מפתח עושים באמצעות כלים חינמיים וכלים בתשלום. 12 מהכלים האלה מופיעים במאמר עם הסבר מפורט. היכנסו עכשיו וגלו את מילות המפתח שהלקוחות שלכם מחפשים בגוגל.

האם יש כלי מחקר מילות מפתח בעברית?

יש מספר כלי מחקר מילות מפתח שבאמצעותם ניתן למצוא מילות מפתח בעברית, כמות חיפושים והערכה לגבי העלות לקליק בפרסום בגוגל.

למה מחקר מילות מפתח הכרחי?

מחקר מילות מפתח הוא הבסיס לקידום אתרים אורגני SEO כמו גם עבור פרסום ממומן בגוגל. משאבים רבים מושקעים ביצירת תוכן בהסתמך על מחקר מילות מפתח וכדאי לעשות זאת בידיעה ובתבונה.

איך לבצע מחקר מילות מפתח שמשיג תוצאות?

במחקר מילות מפתח אין קיצורי דרך, אין טריקים. זהו המאמר השלם והמקיף ביותר שתקראו איי-פעם על מחקר מילות מפתח ויש בו הכל כדי שתוכלו להשיג תוצאות. כך עושים זאת נכון.

סיכום

אין כלי מילות מפתח אחד שנותן את הכול. אין ספק שהכלים בתשלום נותנים הרבה יותר נתונים שיכולים לדייק את הפרסום בגוגל מהתחלה.

כלי מילות המפתח השונים, נותנים מספר שונה של ביטויים חיפוש, שוני שיכול להגיע לעשרות ומאות אחוזים. למשל, בחיפוש אחר "הפלגה זוגית" כלי מילות מפתח אחד לא מצא ביטוי נוסף וכלי אחר מצא 26 ביטויים! למשל, בחיפוש אחר "טיפול רגשי לילדים" כלי מילות מפתח גוגל מצא 8 ביטויי חיפוש ו- kywordtool.io מצא 81 !

שימוש עם כלי מילות המפתח של גוגל כרוך בתשלום וכך עם כלי מילות מפתח אחרים כמו: SEMrush ו- Keywordtool.io אינו רק עבור קליקים בלבד, אלא בעבור נתונים data. אתם המפרסמים, בין אם אתם בעלי עסקים שעושים בעצמם פרסום בגוגל או שאתם משווקי אינטרנט או סוכנויות פרסום העורכים פרסום עבור לקוחותיכם, אתם מקבלים הרבה יותר מאשר הערכות.

בעזרת מערכת הפרסום של גוגל ובשיתוף מערכות בקרה כדוגמת אנליטיקס (גם של גוגל), אתם יכולים לראות מהיכן בדיוק קיבלתם קליקים, באיזה שעה, כמה זמן הם שהו בדף/באתר, האם הם המשיכו בתהליך הרכישה, האם הם מילאו טופס או צפו בוידאו.

הנתונים האלה מאפשרים לכם לדייק את הפרסום שלכם ולחשב מסלול מחדש גם שהפרסום מתנהל, תוך כדי תנועה. כך אתם מונעים בזבוז, מנצלים הזדמנויות ומשפרים ביצועים.

בעזרת כלי מילות מפתח שנסקרו במאמר זה תוכלו להעלות פרסום בגוגל שעליו תוכלו לומר שהוא "נכון בפעם הראשונה", או לכול הפחות, מתקרב יותר להגדרה זו מאשר בעבר.

השקעתי מעל 56 שעות בכתיבת מאמר זה. אם היה במאמר זה ערך עבורך, אודה לך אם תשתף/י אותו ברשתות החברתיות. הלחצנים נמצאים כאן למטה.

About זהר עמיהוד

מוביל בעלי עסקים להצלחה באינטרנט: יותר פניות ויותר מכירות. מומחה קידום אתרים (SEO), שיווק ופרסום באינטרנט (Google Ads PPC). יועץ לחברות בינוניות וגדולות בנושאי שיווק באינטרנט תוך התמחות בקידום אורגני SEO, פרסום ממומן בגוגל. בוגר תואר שני במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת תל אביב. שותף גוגל ומוסמך פרסום בגוגל. צלצלו עוד היום 09-8910462

12 comments

 1. ממש מושקע! תודה!

 2. תודה זוהר, מאמר מושקע ומפורט, לאחרונה כתבתי מאמר שעוסק באיך מבצעים מחקר מילות מפתח אשר משלים את הנושאים עליהם דברת כאן.

 3. SEMRush נותן תוצאות משונות. לא התעמקתי בשאר הכלים, אבל Ubersuggest (שהוא חלק מהחברה של Neil Patel), התחיל לתת גם נפח חיפושים. לא יודע כמה זה מדויק, אבל לפחות הוא לא מוגבל.

  • בוא נאמר שהעברית זה לא הצד החזק של SEMrush ובדומה לכלי SEO, אני משתמש בכמה כלים כדי לקבל תמונה רחבה יותר.
   אכן Ubersuggest נרכש או "נבלע" לאחרונה על ידי Neil Patel – הוא יודע איך להביא תנועה ובכמויות.

 4. תודה זוהר על ההשקעה הרבה שלך. רואים את זה במאמר עצמו.
  אתה מראה אכפתיות ורצון לתת.
  תבורך.:)

  • שלום עדנה ותודה, איזה כייף !!!
   אני מוצא שהכתיבה מלמדת אותי. כאשר אני שם את הדברים שאני יודע על הכתב אני לומד יותר וכך כולם מרויחים
   זהר עמיהוד

 5. אני משתאה, ישר כוח זהר

 6. איפה יש אפשרות ב Keywordtool.IO לבדוק את המילים לפי כתובת אתר לא מצאתי

 7. אחד המאמרים המעניינים והמקיפים שראיתי בעברית על כלי מחקר מילות מפתח. בהחלט אוסף מרשים עם כמה כלים שלא הכרתי. אני תמיד ממליץ למקדמי אתרים שמתייעצים איתי לשלב מספר כלים במחקר שלהם על מנת לקבל את התוצאות המדויקות ביותר כמה שניתן. תודה על המאמר.

  • תודה תמיר,
   אוסף הכלים לא רק שנותן תוצאות מדוייקות יותר אלא בסופו של דבר חוסך הרבה כסף. למי שמפרסמים בגוגל, המחקר לא רק מגלה ביטויי חיפוש שאת הגולשים המחפשים אותם, אתם רוצים, אלא גם מגלה את ביטויי המפתח שהגולשים מחפשים ואתם לא מעוניינים להציג בפניהם את המודעה שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כמה זה? *

דילוג לתוכן